×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 787-10 z certyfikatem ATC


Boeing 787-10 otrzymał certyfikat ATC od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) umożliwiający użytkowanie samolotu do celów komercyjnych.


Przyznanie certyfikatu ATC objęło udany program testów lotniczych, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Brały w nim udział trzy samoloty, które spędziły w powietrzu ok. 900 godzin. Zespół programistów Boeinga przeprowadził serię testów, aby potwierdzić, że obsługa samolotu, systemy i ogólna wydajność spełniają wymagania wewnętrzne i normy certyfikacyjne zapewniające bezpieczeństwo lotu.

Cieszymy się, że spełniliśmy rygorystyczne standardy określone przez FAA i chętnie wprowadzimy samolot na rynek dla naszych klientów. Po latach projektowania i testów, nasz zespół udowodnił jakość, bezpieczeństwo i niezawodność najnowszego członka rodziny Dreamlinerów - powiedział Brad Zaback, wiceprezes i dyrektor generalny programu 787.


Do tej pory Boeing posiada ponad 170 zamówień na wersje 787-10 od dziewięciu klientów na całym świecie. Pierwsza dostawa dla Singapore Airlines jest spodziewana w pierwszej połowie 2018 roku.

fot. Boeing

gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie