×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways planuje zakup nowych A380


British Airways prowadzi rozmowy z Airbusem w związku z planowanym zakupem nowych samolotów A380-800.


W ubiegłym roku grupa International Airlines Group (IAG) była wiązana z zakupem od sześciu do siedmiu używanych airbusów A380, ale według źródeł zbliżonych do grupy, obecnie rozważa zakup większej liczby nowych samolotów. Plan przejęcia używanych maszyn został cofnięty z uwagi na nadmierne koszty.

Zainteresowanie British Airways tym typem samolotu wynika z chęci zmaksymalizowania ruchu podczas największego szczytu na londyńskim lotnisku Heathrow. Z powodu coraz trudniejszych do zdobycia slotów w Londynie, brytyjski przewoźnik nie jest w stanie zwiększyć częstotliwości rejsów na najbardziej obłożonych kierunkach. Rozwiązaniem problemu miałaby być maszyny o większej pojemności.


British Airways obecnie użytkuje dwanaście airbusów A380 w swojej siatce skierowanej głównie na lotach do amerykańskich miast tj.; Bostonu, Chicago, Los Angeles, Miami czy San Francisco. Inne trasy obsługiwane przez super-jumbo to Vancouver, Singapur, Johannesburg i Hong Kong.

W przypadku Airbusa odnowione zamówienie IAG pomogłoby w problemie zmniejszenia popytu na dwupokładowy samolot, którego linia produkcyjna została zagrożona zamknięciem w ostatnich miesiącach. Aby pomóc zabezpieczyć przyszłość projektu, Emirates, który jest jej największym operatorem, podpisał w zeszłym tygodniu umowę na zakup dwudziestu A380-800 z opcją na kolejne szesnaście.

fot. Heathrow Aiport


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie