Monachium: Ponad 30 mln pasażerów w Terminalu 2

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
22 stycznia 2018 08:55
W ubiegłym roku Lufthansa i lotnisko w Monachium odprawiło w Terminalu 2 ponad 30 milionów pasażerów. O 10,6 proc. więcej niż w poprzednim roku.
Reklama

- Ta liczba pokazuje popularność Terminalu 2 wśród naszych pasażerów. Wspólnie oferujemy naszym klientom doskonałą jakość zarówno na ziemi jak i na pokładach - powiedział dr Michael Kerkloh, prezes lotniska w Monachium.

Od 25 marca br. Lufthansa zbazuje pięć airbusów A380 na lotnisku w Monachium, które w letnim rozkładzie połączeń obsłużą trasy do Los Angeles, Hong Kongu i Pekinu. Dwa dni później A350 Lufthansy po raz pierwszy poleci z Monachium do Singapuru.


W 2015 roku port lotniczy w Monachium zostało pierwszym europejskim lotniskiem nagrodzonym tytułem "Five-Star Airport" przez londyński Skytrax. W poprzednim roku Lufthansa otrzymała 5 gwiazdek jako pierwsza w Europie i jak dotąd jedyna linia lotnicza. Skytrax na początku grudnia nagrodził niemieckiego przewoźnika najwyższą oceną w lotniczym świecie. A to nie wszystkie wyróżnienia: w marcu, w corocznym rankingu, Terminal 2 i terminal satelitarny użytkowany przez lotnisko w Monachium i Lufthansę otrzymał tytuł najlepszego terminalu na świecie.


fot. Munich Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama