×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair złożył skargę na PPL do Komisji Europejskiej


Ryanair złożył w grudniu 2017 r., oficjalną skargę w Departamencie Konkurencji Komisji Europejskiej na naruszenie konkurencji przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Sprawa ma dotyczyć uniemożliwienia przez udziałowca rozbudowy infrastruktury w Modlinie.Według irlandzkiego przewoźnika linia w ciągu najbliższych 5 lat mogłaby podwoić liczbę pasażerów przewożonych na swoich lotach do Warszawy z 3 do 6 mln rocznie. Aby obsłużyć taki poziom ruchu, w porcie lotniczym Warszawa Modlin niezbędna jest rozbudowa infrastruktury, którą według Ryanaira, od prawie dwóch lat bezprawnie blokuje konkurujące z Modlinem - Lotnisko Chopina.

- Przez najbliższe 5 lat Ryanair podwoi liczbę pasażerów w Warszawie. Co najmniej 25 nowych połączeń i dodatkowe loty na istniejących trasach będziemy oferować z Modlina, jeśli PPL przestanie blokować rozwój tego portu, lub z lotniska Chopina w bezpośredniej konkurencji z polskim przewoźnikiem. Jeśli LOT chce rozpocząć operacje z Modlina i płacić takie same stawki, jakie Ryanair płaci na podstawie oficjalnego cennika lotniska, to powinien przenieść część swojego ruchu do Modlina. Wtedy Ryanair jest gotów bezzwłocznie przenieść połowę swojego ruchu na Lotnisko Chopina, co pozwoli obu liniom obsługiwać po 1.5 miliona pasażerów rocznie w Modlinie i płacić dokładnie takie same opłaty lotniskowe - powiedział Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira.Dzisiejsza (19.01) wiadomość wydaje się być bezpośrednią odpowiedzią Ryanaira na wczorajsze zawiadomienie przez Polskie Linie Lotnicze LOT do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczące nadużycia pozycji dominującej przez lotnisko w Modlinie.


gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie