Ethiopian i rząd Zambii uruchomi linie Zambia Airways

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
18 stycznia 2018 09:30
Linie Ethiopian Airlines ogłosiły sfinalizowanie umowy z rządem Zambii na ponowne uruchomienie zambijskiej linii lotniczej. Rząd Zambii będzie większościowym udziałowcem z 55 proc., linia z Etiopii obejmie 45 proc. udziałów.
Reklama

- Cieszymy się, że rozmowy z rządem zakończyły się sukcesem. Uruchomienie Zambia Airways pozwoli podróżującym obywatelom w Zambii i południowoafrykańskim regionie korzystać z większej liczby połączeń, ułatwiając przepływ inwestycji, handlu i turystyki oraz przyczyniając się do wzrostu społeczno-gospodarczego kraju i regionu - powiedział Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny grupy Ethiopian Airlines.

Reaktywowane linie mają początkowo, przed rozpoczęciem lotów międzynarodowych, obsługiwać krajowe i regionalne kierunki. Ethiopian Airlines to największa grupa lotnicza w Afryce.

- Wierzymy, że tylko dzięki partnerstwu między afrykańskimi przewoźnikami, przemysł lotniczy naszego kontynentu będzie w stanie uzyskać sprawiedliwy udział w rynku afrykańskim - dodał Gebremariam.


Zambia Airways była państwowym przewoźnikiem Republiki Zambii założonym w 1964 r. jako spółka zależna Central African Airways i działała przez trzydzieści lat, zanim zbankrutowała w 1994 r. Ostatecznie zakończyła działalność w 1995 r. Zambia Airways nie należy mylić z Zambian Airways - niepowiązanym przewoźnikiem, który działał w Zambii w latach 1948-2009.

fot. Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama