Podpisano list intencyjny w sprawie PL Radom

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
17 stycznia 2018 18:42
23 komentarzy
Dziś (17.01) podpisano w Warszawie list intencyjny w sprawie przejęcia Portu Lotniczego w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".
Reklama

Dokument podpisał Mariusz Szpikowski, prezes PPL i Radosław Witkowski, prezydent miasta Radom. Na spotkaniu byli obecni m.in. prezes radomskiego portu Dorota Sidorko, wicemarszałek senatu Adam Bielan oraz pełnomocnik rządu ds. CPK, Mikołaj Wild.

- Podpisaliśmy list intencyjny dotyczący analizy i w konsekwencji możliwości przejęcia przez PPL lotniska w Radomiu. PPL, jako Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", wpisuje się w program Centralnego Portu Komunikacyjnego. Z jego zapisów wynika jasno, że będzie potrzebne drugie lotnisko komplementarne dla Mazowsza, które będzie dedykowane dla ruchu nisko kosztowego, czarterowego - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes PPL podczas konferencji prasowej w Warszawie.


O szczegółowych planach rozwoju lotniska w Radomiu przez PPL pisaliśmy wczoraj. Podpisanie listu intencyjnego umożliwi przeprowadzenie szczegółowej analizy due diligence, która oceni sytuacje spółki, otoczenie biznesowe, rynkowe, finansowe i określi strukturę transakcji. Pełny raport PPL ma otrzymać do końca marca.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6f9a9 2018-01-18 18:48   
gość_6f9a9 - Profil gość_6f9a9
Rozbudowa lotniska w Radomiu Nawet BAREJA by tego nie wymyślił
gość_6f9a9 2018-01-18 18:36   
gość_6f9a9 - Profil gość_6f9a9
Nikt z tego lotniska nie będzie latać. Czy nikt tego nie widzi. Tyle kasy juz zostało utopione i co .Nawet myszy się tam nie chcą ganiać a co do topnienia to nie Modlin ani Lublin tylko nasze pieniądze zostaną utopione .To lotnisko to taki dar od współczesnej władzy taki PAŁAC KULTURY na miarę czasów parodii i absurdu
gość_34231 2018-01-18 15:56   
gość_34231 - Profil gość_34231
Ja za darmo od razu Wam przestawię to całe due-diligence w kilku prostych słowach.

1. Jak będziecie promować Radom, to zwiększy się tam ruch o w miarę nieskończony procent, a to z dwóch powodów: a/ ruchu tam dziś nie ma (bo przecież nie żartujmy sobie..), b/ jakiś by jednak był. Wspaniała perspektywa wzrostu - można sobie przyznać premie od procentu wzrostu ruchu pasażerskiego, będzie Pan zadowolony.

2. Sytuacja spółki jest po prostu naj-lep-sza - worek wojewody nie ma dna, nie ma więc ryzyka bankructwa tej... nazwijmy to oględnie "spółki".

3. Otoczenie biznesowe i rynkowe - sprawa jest prosta: dobrze prosperujące ale podobno zapchane lotnisko WAW, dobrze prosperujące lotnisko WMI do 'tańszego' ruchu, nieistniejące ale planowany port CPK pod Sochaczewem. Do żadnego z tych lotnisk Radom nie ma nomen-omen startu w jakiejkolwiek kategorii, no może poza dniami z zamgleniem. W kwestii biznesu mogącego zasilić RDO - w okolicy brak potencjału zapełnienia maszyn do Pragi, Berlina, Rygi, (wstawić dowolne lotnisko dotychczas obsługiwane z RDO a potem zawieszone). Można przekierować autobusy z Warszawy po DK7 ale będą nimi jeździć psy z kulawymi nogami - wszyscy normalni dopłacą te 10 baksów i oleją ten wynalazek. To samo z PKP - możecie nawet zainwestować 2 miliardy w przebudowę linii kolejowej tak, by nie trzeba było zawracać składu w środku niczego... Będziecie niestety musieli dotować większość tych połączeń. Da się? No pewnie! Ale gdybyście mieli spytać suwerenów - wylaliby na was wiadro gnoju, wy etatystyczne dziady.

4. Otoczenie finansowe jest takie, że jak dosypiecie szuflą dolarów, to się zawsze zepnie. Możecie też zmusić państwowy bank do udzielenia kredytów na tę ynwestycję, a nawet - to już ociera się o consulting, więc chyba będziecie musieli odpalić za poradę - 'namówić' państwowe przedsiębiorstwo albo fundusz obsługi zadł... auuu wróc!, niech będzie Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków do reklamy polskiego dziedzictwa kulturowego na terenie lotniska. Mam więcej pomysłów ale szanujmy się... nie mogę tak za darmo zrobić wszystkiego za was.

Nie ma za co.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama