×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


El-Al: Więcej rejsów z Polski do Tel Awiwu


W nadchodzącym sezonie letnim linie lotnicze El-Al zwiększą o 15 proc. oferowanie pomiędzy Polską a Izraelem.Obecnie samoloty w charakterystycznym biało-niebieskim malowaniu można zobaczyć na dwóch polskich lotniskach - w Warszawie i w Krakowie - skąd wykonują one loty do Tel Awiwu. Z Lotniska Chopina przewoźnik obsługuje połączenia w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele, natomiast z Balic w poniedziałki i w piątki.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu letniego, oferowanie z Warszawy i Krakowa zostanie zwiększone. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli liczyć odpowiednio na: dziesięć lotów tygodniowo w przypadku Lotniska Chopina i trzy w przypadku Kraków Airport.
Wg danych OAG Schedule Analyser El-Al od sezonu letniego zaoferuje miersięcznie 60,5 tys miejsc na trasie między Polską a Izraelem. Oznacza to 15 proc. wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Suma oferowanych przez przewoźnika miejsc na lotach z Warszawy zwiększy się o 5 proc. (z 41,8 do  prawie 44 tys.). W przypadku Krakowa wzrost wyniesie 54 proc. (wzrost oferowania z 10,6 do 16,4 tys miejsc).

Rośniemy dość spokojnie, ale zdecydowanie. Rynek polski jest dla nas bardzo ważny. Wzrost oferowania miejsc w samolotach wszystkich linii lotniczych operujących na trasach z Polski do Izraela jest ogromny i ciągle rośnie - mówi w wywiadzie dla Pasazer.com Emilia Osewska-Mądry, country manager El Al na Polskę.


Dodatkowe rejsy z Warszawy linia będzie dodawać stopniowo. Jeszcze w kwietniu El-Al będzie wykonywać ich osiem tygodniowo (przybędą dwa rejsy dziennie: w poniedziałki i wtorki oraz dodatkowo jeden - w czwartek), ale w lipcu ich liczba zwiększy się do dziesięciu na tydzień; docelowy rozkład zakłada bowiem dwa loty dziennie od poniedziałku do czwartku, a w pozostałe dni tygodnia, z wyłączeniem sobót, jeden dziennie.

W przypadku Krakowa, samoloty z izraelską flagą na stateczniku pojawią się nie jak dotychczas tylko w poniedziałki i piątki, ale także w środy, począwszy od 28 marca br.

fot. Piotr Bożykgość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie