El-Al: Więcej rejsów z Polski do Tel Awiwu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
17 stycznia 2018 18:39
2 komentarze
W nadchodzącym sezonie letnim linie lotnicze El-Al zwiększą o 15 proc. oferowanie pomiędzy Polską a Izraelem.
Reklama
Obecnie samoloty w charakterystycznym biało-niebieskim malowaniu można zobaczyć na dwóch polskich lotniskach - w Warszawie i w Krakowie - skąd wykonują one loty do Tel Awiwu. Z Lotniska Chopina przewoźnik obsługuje połączenia w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele, natomiast z Balic w poniedziałki i w piątki.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu letniego, oferowanie z Warszawy i Krakowa zostanie zwiększone. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli liczyć odpowiednio na: dziesięć lotów tygodniowo w przypadku Lotniska Chopina i trzy w przypadku Kraków Airport.
Wg danych OAG Schedule Analyser El-Al od sezonu letniego zaoferuje miersięcznie 60,5 tys miejsc na trasie między Polską a Izraelem. Oznacza to 15 proc. wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Suma oferowanych przez przewoźnika miejsc na lotach z Warszawy zwiększy się o 5 proc. (z 41,8 do prawie 44 tys.). W przypadku Krakowa wzrost wyniesie 54 proc. (wzrost oferowania z 10,6 do 16,4 tys miejsc).

- Rośniemy dość spokojnie, ale zdecydowanie. Rynek polski jest dla nas bardzo ważny. Wzrost oferowania miejsc w samolotach wszystkich linii lotniczych operujących na trasach z Polski do Izraela jest ogromny i ciągle rośnie - mówi w wywiadzie dla Pasazer.com Emilia Osewska-Mądry, country manager El Al na Polskę.


Dodatkowe rejsy z Warszawy linia będzie dodawać stopniowo. Jeszcze w kwietniu El-Al będzie wykonywać ich osiem tygodniowo (przybędą dwa rejsy dziennie: w poniedziałki i wtorki oraz dodatkowo jeden - w czwartek), ale w lipcu ich liczba zwiększy się do dziesięciu na tydzień; docelowy rozkład zakłada bowiem dwa loty dziennie od poniedziałku do czwartku, a w pozostałe dni tygodnia, z wyłączeniem sobót, jeden dziennie.

W przypadku Krakowa, samoloty z izraelską flagą na stateczniku pojawią się nie jak dotychczas tylko w poniedziałki i piątki, ale także w środy, począwszy od 28 marca br.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

gość_89b60 2018-02-08 12:31   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Długo nie polatają. Tak samo jak LOT z regionów i low costy do Izraela. Władze Izraela na razie "odradzają" mieszkańcom tego kraju podróże do Polski.
gość_03057 2018-01-17 22:16   
gość_03057 - Profil gość_03057
coś słabo to widzę chyba pozazdrościli LOTowi ruchu, tylko że pasażer LO kończy w TLV, przesiadki LY raczej nie wchodzą w grę bo kto by się chciał przesiadać w TLV (kto był ten wie), o kontrolach na loty LY nie wspomnę
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama