×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Wzrost liczby pasażerów oraz obrotów handlowych w 2017 r.


W 2017 r. w Zurychu odprawiono łącznie 29,4 mln podróżnych, co oznacza 6,3 proc. wzrost w skali rok do roku.


Najszybciej, bo o 9,2 proc., wzrastał ruch pasażerski na trasach dalekodystansowych. Łącznie na trasach poza Europę podróżowało 7 mln osób. 22,3 mln pasażerów podróżowało na trasach europejskich, co przełożyło się na 5,4 proc. wzrost w skali rok do roku. 


Wzrost liczby pasażerów był głównym czynnikiem napędzającym wyniki handlowe punktów handlowych oraz gastronomicznych na lotnisku. Obroty handlowe portu lotniczego w Zurychu wyniosły łącznie w 2017 r. 575,5 mln franków szwajcarskich, co oznacza 5,5 proc. wzrost w skali rok do roku. Najbardziej, bo o 8,9 proc. wzrosła sprzedaż w strefie airside lotniska, podczas gdy obroty handlowe w strefie landside wzrosły jedynie o 1,2 proc. 

Średnia wartość transakcji w przeliczeniu na wylatującego pasażera spadła o 0,7 proc. w skali rok do roku i wyniosła 39,20 franków szwajcarskich. Również w tym wypadku zauważalna jest różnica pomiędzy strefą airside, gdzie wartość ta wzrosła o 2,4 proc., a strefą landside gdzie zanotowany został 4,8 proc. spadek. 


W grudniu 2017 r. łączna wartość obrotów handlowych wyniosła 51,5 mln franków, co stanowi 6,6 proc. wzrost w skali rok do roku. Sprzedaż w strefie airside rosła w tym miesiącu o 7,3 proc., podczas gdy w strefie landside o 5,9 proc. 

Średnia wartość transakcji w przeliczeniu na wylatującego pasażera wzrosła w grudniu o 3,2 proc. w skali rok do roku i wyniosła 47,70 franków. 

fot. Flughafen Zürich AG
gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie