Air France-KLM nie przejmie Alitalii

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
17 stycznia 2018 08:09
1 komentarz
Grupa Air France-KLM oświadczyła w poniedziałek (15.01) na paryskiej giełdzie, iż nigdy nie złożyła oferty na przejęcie aktywów włoskiej Alitalii.
Reklama

Wydanie oświadczenia spowodowane jest słowami Carla Calendy, włoskiego ministra rozwoju gospodarczego, który publicznie łączył Air France-KLM z ofertami złożonymi Alitalii.

- Air France-KLM zaprzecza, że ​​złożył ofertę przejęcia Alitalii. Grupa wbrew słowom włoskiego ministra rozwoju gospodarczego nie brała udziału w procesie sprzedaży Alitalii. Nie miała także dostępu do informacji niejawnych - czytamy w oświadczeniu grupy.


W zeszłym tygodniu Calenda powiedział lokalnym mediom, że do Alitalii wpłynęły trzy wnioski, w tym od grupy Lufthansy oraz prywatnego funduszu inwestycyjnego Cerberus ze Stanów Zjednoczonych. Cerberus był wcześniej powiązany ze wspólną ofertą z linią easyJet. Trzecia z ofert przejęcia włoskiej linii miała należeć do grupy Air France-KLM.

Podczas wywiadu w telewizji La7, Calendy powiedział, że ​​włoski rząd nadal planuje zakończyć proces sprzedaży Alitalii przed wyborami powszechnymi, które mają się odbyć 4 maja.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_03057 2018-01-17 22:18   
gość_03057 - Profil gość_03057
nikt nie chce kupić tego bankruta
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama