×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean: Rekordowe 13,2 mln pasażerów w 2017 r.


Greckie linie Aegean Airlines oraz Olympic Air przewiozły w 2017 r., 13,2 mln pasażerów. To o 6 proc. pasażerów więcej niż w roku 2016.


Po raz pierwszy w historii greckich inii lotniczych liczba przewiezionych pasażerów przekroczyła 13 mln.

Warto nadmienić, że wzrost ruchu jest w całości spowodowany lepszym wykorzystaniem siatki połączeń przez przewoźnika, ponieważ liczba lotów obsługiwanych w 2017 r. nie była wyższa niż w 2016 r.


Głównym czynnikiem wzrostu dla linii były loty międzynarodowe, na których Aegean przewiózł 7,3 mln pasażerów, odnotowując roczny wzrost o 9%. Pomimo wzrostu konkurencji na rynku lotniczym w Grecji, ruch krajowy również wzrósł o 3 proc, osiągając liczbę 5,9 mln obsłużonych pasażerów.

Linie Aegean także pierwszy raz w historii przewiozły z/do Aten liczbę ponad 10 mln pasażerów. Jest to 9 proc. wzrost przewoźnika na ateńskim lotnisku.

W 2017 r. linia osiągnęła historycznie współczynniki wypełnienia samolotów. Na trasach krajowych i międzynarodowych obłożenie samolotów wzrosło o 6 pkt. proc. do 83%.

Rok 2017 zakończył się dla nas bardzo pozytywnie. Osiągnęliśmy wszystkie podstawowe cele ilościowe i jakościowe ustalone na ten rok. Efektywniej wykorzystywaliśmy naszą flotę, osiągając historyczny wskaźnik wypełnienia samolotów - powiedział Dimitris Gerogiannis, prezes Aegean Airlines.

fot. Piotr Bożyk
gość_34027 - Profil
gość_34027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie