Heinemann przedłuża kontrakt w Wilnie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
10 stycznia 2018 08:05
Gebr Heinemann wygrał kontrakt na prowadzenie sklepów duty free na lotnisku w Wilnie, przez najbliższe sześć lat, kolejny raz pokonując Lagardère Travel Retail.
Reklama

Heinemann jest obecny na lotnisku w Wilnie od 2008 r., kiedy to należąca do niego spółka Travel Retail Vilnius otworzyła 10 sklepów Heinemann Duty Free & Travel Value.

Zgodnie z postanowieniami nowej umowy, Heinemann zaproponuje nowy wystrój sklepów, a powierzchnia handlowa zostanie rozszerzona z obecnych niecałych 1,1 tys. m. kw. do 1,5 tys. m. kw. Nowością będzie między innymi duży sklep w formule walk-through w strefie non-Schengen, dodatkowo cztery obecnie istniejące sklepy w strefie Schengen zostaną poszerzone i zyskają nowy wystrój.


Port lotniczy w Wilnie zdecydował się zainwestować 1,9 mln euro w przebudowę terminala podczas gdy Heinemann na przebudowę placówek handlowych przeznaczy 3,8 mln euro. Prace remontowe mają rozpocząć się w lutym, a otwarcie sklepu walk-through planowane jest na czerwiec tego roku.

W sklepach prowadzonych przez operatora oferowany będzie wybór kosmetyków, perfum, wyrobów tytoniowych, alkoholi, słodyczy i akcesoriów. Sprzedawane będą towary marek międzynarodowych, jak i litewskich. Lokalne produkty będą obejmowały wyroby spożywcze, pamiątki, tekstylia (w tym wyroby z wełny, lnu, pilśni) a także akcesoria litewskiego wzornictwa i wyroby artystyczne.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama