Turkish Airlines zamawia trzy boeingi 777F

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 stycznia 2018 10:06
Turkish Airlines zamówił dodatkowe trzy boeingi 777 w wersji F, przystosowanej do przewozu cargo. Nowe zamówienie wpłynęło kilka tygodni po tym, jak przewoźnik odebrał dwie nowe maszyny w ramach planu dalszego rozwoju swojej działalności cargo.
Reklama
- Zamówienie dodatkowych samolotów transportowych z pewnością przyczyni się do osiągnięcia naszego istotnego celu, jakim jest stworzenie młodej i wydajnej floty cargo. Pierwszy dodatkowy samolot zostanie dostarczony w tym roku i zapewni nam dodatkową elastyczność w obsłudze większej liczby miejsc docelowych, rozwijając tym samym naszą globalną usługę przewozową - powiedział İlker Aycı, prezes zarządu i komitetu wykonawczego Turkish Airlines.


- Boeing 777 Freighter to największy i najbardziej wydajny dwusilnikowy samolot transportowy na świecie. Jesteśmy zadowoleni z usług światowej klasy klientów, takich jak Turkish Airlines, które doceniają zalety dalekiego zasięgu 777F i jego dużej ładowności - dodał Marty Bentrott, wiceprezes ds. sprzedaży dla Bliskiego Wschodu, Rosji i Azji Środkowej w komercyjnej sekcji Boeinga.

777 Freighter to najdłuższy na świecie dwusilnikowy samolot transportowy oparty na pasażerskim boeingu 777-200LR (Longer Range). Odrzutowiec może pokonać dystans do 9 tys. km. z pełnym ładunkiem wynoszącym 112 ton.

Zasięg samolotu oznacza znaczne oszczędności dla linii lotniczych: mniej przystanków i związanych z nimi opłat za lądowanie, mniejsze zatłoczenie w węzłach przesiadkowych, niższe koszty obsługi ładunków i krótsze czasy dostaw towarów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy