British Airways doda ponad 150 lotów w Gatwick

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 stycznia 2018 08:15
Linie lotnicze British Airways dodadzą latem br. do swojej siatki na lotnisku Londyn Gatwick łącznie 150 dodatkowych lotów. To odpowiedź brytyjskiego przewoźnika na rosnącą konkurencje.
Reklama

Planowany na sezon letni rozkład British Airways na lotnisku w Gatwick będzie najbardziej rozbudowanym rozkładem w historii linii w ciągu ostatniej dekady.

Latem 2017 r. przewoźnik obsługiwał około tysiąc lotów tygodniowo na londyńskim lotnisku. Ponad 150 dodatkowych lotów to efekt przejęcia przez IAG slotów od upadłej linii Monarch Airlines.

Przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Malagi z 27 do 35 tygodniowo, do Alicante z 14 do 22 i do Faro z 17 do 21. Częstotliwość lotów na Teneryfę zostanie zwiększona z 6 do 13, na Maderę z 6 do 9 razy na tydzień, a na Lanzarote z 3 do 5 lotów tygodniowo.


- Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą obecność na lotnisku Gatwick, dodając więcej częstotliwości i poprawiając nasz harmonogram. Wprowadzamy także kilka nowych połączeń do siatki w Gatwick, w tym loty na Majorkę, Minorkę oraz do Gibraltaru. Nowe trasy dają naszym klientom jeszcze większy wybór kierunków w konkurencyjnych cenach. W ciągu ostatnich pięciu lat nasza działalność na lotnisku Gatwick, zwiększyła liczbę pasażerów o 40 proc. z 4,4 mln do 6,2 mln. - powiedział Alex Cruz, prezes i dyrektor generalny British Airways.

Od 2012 roku linie British Airways zwiększyły liczbę obsługiwanych tras z Gatwick o ponad 50 proc. do 74 różnych miejsc docelowych. Oprócz rozszerzenia sieci krótkodystansowej, British Airways uruchomiło kolejne loty długodystansowe z lotniska Gatwick. Oprócz lotów uruchomionych w ub.r. do Oakland i Fort Lauderdale, dołączą połączenia do Las Vegas i Toronto.

Aby ułatwić ekspansję linie wyleasingują latem 2018 r.kilka samolotów airbus A320 od linii Titan Airways. Część slotów zaś została zakupiona od linii Small Planet Airlines.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama