Lufthansa Group: Ponad 8 tys. nowych pracowników

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
09 stycznia 2018 08:37
Deutsche Lufthansa AG zatrudni w tym roku ponad 8 tys. nowych pracowników. Większość stanowić będzie personel pokładowy zatrudniony w liniach należących do grupy Lufthansy.
Reklama

Tylko w hubach we Frankfurcie i Monachium Lufthansa zatrudni około 2,5 tys. stewardes i stewardów. Łącznie do pracy na pokładach samolotów linie wchodzące w skład grupy zatrudnią 4 tys. nowych osób.

W ubiegłym roku, oprócz tradycyjnych procesów aplikacyjnych, Lufthansa przeprowadziła 11 otwartych spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dotychczas ponad 4,5 tys. kandydatów wzięło udział w dniach otwartych, a 6 tys. w regularnych spotkaniach rekrutacyjnych we Frankfurcie. Prawie co trzeci kandydat otrzymał propozycję pracy.

W roku szkoleniowym 2017/18 ponad 250 nowych osób będzie odbywać staż w Lufthansa Group w Niemczech. Wyboru można dokonać spośród 10 programów stażowych i 30 praktyk zawodowych, w takich obszarach jak mechanika narzędzi, systemy cateringowe, spedycja i usługi logistyczne.

- Lufthansa jest nadal jedną z najbardziej atrakcyjnych firm w Niemczech i dla wielu kandydatów idealnym pracodawcą. W ubiegłym roku przez naszą stronę rekrutacyjną wpłynęło ok. 100 tys. aplikacji. Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli ponownie zatrudnić ponad 8 tys. nowych osób – powiedziała dr Bettina Volkens, członek zarządu i dyrektor działu HR i prawnego w Deutsche Lufthansa AG.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama