×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus ukończył montaż pierwszego A321neo ACF


W Hamburgu zakończył się (5.01) montaż samolotu A321neo ACF (Airbus Cabin Flex). Statek powietrzny zostanie poddany testom naziemnym przed planowanym pierwszym lotem w nadchodzących tygodniach.Model A321neo ACF wprowadza nowe udoskonalenia w zakresie drzwi i kadłuba, co pozwala liniom lotniczym lepiej wykorzystać przestrzeń kabinową, a także zapewnia większą ilość zabieranego paliwa. Na malowaniu pierwszego ACF, pojawiła się paryska wieża Eiffla oraz nowojorska Statua Wolności, jako symbol zdolności nowej maszyny do lotów transatlantyckich. Pierwsza dostawa nowego samolotu do klienta zaplanowana jest na połowę 2018 roku.

Poprzez zastosowanie modyfikacji kadłuba, ACF umożliwia bardziej elastyczne konfiguracje kabin, maksymalnie do 240 pasażerów. W porównaniu z poprzednim wariantem A321, najbardziej widocznymi modyfikacjami są nowa tylna sekcja i zmodyfikowana konfiguracja drzwi pasażerskich, gdzie drzwi znajdujące się przed skrzydłem są usuwane i wprowadzane są nowe wyjścia awaryjne w sekcji środkowej nad skrzydłem. Samolot jest napędzany silnikami CFM LEAP-1A. A321neo ACF jest obecnie opcją i stanie się standardem dla wszystkich A321neo około 2020 roku.


A321neo ACF jest podstawą dla wariantu o większym zasięgu znanego jako A321LR. Model A321LR ma zwiększoną maksymalną masę startową  (tj. 97 ton) i trzeci zbiornik paliwa podpodłogowego, umożliwiając liniom lotniczym zwiększenie zasięgu do 4000 mil morskich (7408 kilometrów) w przypadku lotów międzykontynentalnych. Pierwsza dostawa A321LR jest zapowiedziana na czwarty kwartał 2018 r.

Model A321 to największy członek rodziny A320, który może pomieścić do 240 pasażerów, w zależności od konfiguracji kabiny. Dzięki najnowszym silnikom, osiągnięciom aerodynamicznym i innowacjom kabinowym, A321neo oferuje obniżenie zużycia paliwa o co najmniej 15 procent w przeliczeniu na jedno miejsce (20 procent do roku 2020).

Zamówienie na 25 samolotów A321 ACF, złożyły w grudniu tureckie linie Pegasus.

Fot. Airbus Commercialgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie