×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jet Airways: Piloci opuścili kokpit podczas lotu


Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z noworocznych lotów Jet Airways. Pokłóceni ze sobą piloci, opuścili na pewien czas kokpit maszyny. Teraz zostali zawieszeni przez swojego pracodawcę.


Sytuacja miała miejsce podczas rejsu 9W 119 z Londynu-Heathrow do Bombaju, obsługiwanego przez boeinga 777-300ER. W specjalnym oświadczeniu, wydanym dla portalu Flight Global, przewoźnik poinformował, że za sterami samolotu, doszło do poważnej awantury, w wyniku której dowódca maszyny, uderzył drugiego pilota.

Poszkodowana w tym incydencie, kobieta, na wskutek zadanego ciosu miała się rozpłakać i opuścić kokpit. Kiedy nie wróciła, mężczyzna zdecydował się pozostawić maszynę na autopilocie i również wyjść z kabiny - według relacji Jet Airways - zaledwie na niecałą minutę. Po rozmowie ze starszymi członkami załogi pokładowej i za namową kapitana - kobieta wróciła na miejsce pracy, a reszta lotu wraz z lądowaniem przebiegała bez zakłóceń.


Jet Airways zadeklarowały, że sprawa zgłoszona już została dyrektorowi generalnemu lotnictwa cywilnego Indii, a załoga, która nie potrafiła się porozumieć i naraziła pasażerów na niebezpieczeństwo została zawieszona z pełnienia służby na czas dochodzenia.

Na koniec indyjskie linie podkreśliły, że bezpieczeństwo gości i załogi stawiają ponad wszystko, nie tolerując jakichkolwiek działań swoich pracowników, które mogłyby temu zagrażać.

Lotem 9W 119 z Londynu do Bombaju 1 stycznia br. podróżowało 324 pasażerów i 14 członków załogi.

fot. Jet Airwaysgość_8ac05 - Profil
gość_8ac05
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie