×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Udany rok w Krakowie. Wzrost o 17 proc.


W 2017 roku z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,8 mln pasażerów. W grudniu obsłużono o 24 proc. więcej pasażerów niż w ostatnim miesiącu 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Grudzień ubiegłego roku zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2017 roku - obsłużono o 24 proc. więcej pasażerów niż w grudniu 2016 r. Łącznie w ubiegłym miesiącu z Kraków Airport skorzystało 479,7 tys. pasażerów (+24 proc.). Odnotowano w sumie 3,7 tys. startów i lądowań, czyli o 14 proc. operacji lotniczych więcej niż w tym samym okresie 2016 r. 


W ubiegłym roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało o niemal 852 tys. pasażerów więcej niż w roku 2016. Obsłużono 5,8 mln pasażerów (+17 proc. w stosunku do poprzedniego roku). Zanotowano także 46,2 tys. startów i lądowań łącznie, czyli o 10 proc. operacji lotniczych więcej niż w 2016 r.

- W porównaniu z 2016 r., dzięki przyjętej strategii rozwoju ruchu lotniczego, w 2017 r. krakowskie lotnisko oferowało połączenia aż do 5 nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę, a od kwietnia br. w naszej siatce połączeń znajdą się także Zjednoczone Emiraty Arabskie. Z kolei dogodne godziny połączeń z największymi lotniskami przesiadkowymi w Europie umożliwiają pasażerom skorzystanie z połączeń m.in. do Tokio/Seulu, Toronto, Nowego Jorku, Singapuru czy Rio de Janeiro – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


gość_b715d - Profil
gość_b715d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie