×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra: Wzrost o ponad 88 proc. rok do roku


Miniony rok był dla zielonogórskiego lotniska rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W ciągu całego ubiegłego roku z połączeń do Warszawy skorzystało 17,7 tys. podróżnych.


Liczba pasażerów według miesięcy
W 2017 roku z portu lotniczego Zielona Góra-Babimost, skorzystało o 88,3 proc. więcej pasażerów niż w 2016, kiedy obsłużono 9443 pasażerów.

To pokazuje, że lotnisko w Babimoście ma ogromny potencjał i warto w nie inwestować. Ten wynik świadczy o tym, że Lubuskie potrzebuje portu lotniczego – skomentowała wynik lotniska, marszałek woj. lubuskiego, Elżbieta Anna Polak.

Jedynym stałym połączeniem z lubuskiego lotniska jest trasa do Warszawy, realizowana od 2 marca 2017 roku przez PLL LOT, 78-miejscowym bombardierem Q400. Od 18 października linia lotnicza wprowadziła dodatkowy rejs, dzięki czemu liczba lotów z Warszawy do Zielonej Góry wzrosła do 6 tygodniowo. Godziny lotów umożliwiają pasażerom wylatującym z Zielonej Góry przesiadkę na inne połączenia w siatce LOT (m.in. do Wiednia, Madrytu czy Frankfurtu) oraz stanowią świetną alternatywę względem podróży do stolicy koleją bądź samochodem.


PLL LOT za 22-miesięczny kontrakt na obsługę połączeń zainkasują 12,1 mln zł. Wcześniej trasa do stolicy była realizowana przez Sprint Air, jednak korzystało z niej mniej pasażerów.


Fot. Piotr Bożykgość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie