×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Prawie 2,9 mln pasażerów w 2017 r.


W ciągu ostatnich 12 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2,8 mln pasażerów - o 18% więcej niż w całym 2016 roku. To rekordowy wynik Portu Lotniczego Wrocław.


Liczba pasażerów według miesięcy
Zaczynając od stycznia 2017 roku, statystyki ruchu wskazywały na to, że Port Lotniczy Wrocław zmierza ku historycznemu rekordowi. Zeszłoroczny wynik 2,4 mln obsłużonych w ciągu jednego roku podróżnych lotnisko przekroczyło już po 10 miesiącach. W grudniu wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 202 tys. pasażerów - był to kolejny w tym roku, dziewiąty już miesiąc ze statystyką powyżej 200 tys. Dzięki temu wrocławski port zamknął rok z wynikiem 2,85 mln obsłużonych pasażerów, co oznacza wzrost o 18 proc. w porównaniu do 2016 roku.


To ogromny sukces wrocławskiego lotniska, plasujący nas wśród najważniejszych regionalnych lotnisk w Polsce. Warto zauważyć, że to stała tendencja. Z roku na rok obsługujemy coraz więcej podróżnych nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, lecz także z regionów ościennych: Opolszczyzny, Wielkopolski i województwa lubuskiego. Wyraźnie rośnie też liczba pasażerów zagranicznych odwiedzających Wrocław - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

W 2017 roku Port Lotniczy Wrocław zanotował wzrost we wszystkich segmentach ruchu. W przypadku połączeń niskokosztowych o 20,7 proc. w odniesieniu do 2016 roku. Liczba pasażerów zwiększyła się również w segmencie połączeń krajowych – o blisko 12,6 proc. i czarterowych – o 24 proc. Wciąż rozwija się segment sieciowych połączeń międzynarodowych – tutaj wzrost wyniósł 12,1 proc.


gość_b715d - Profil
gość_b715d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie