Ryanair z wnioskiem o certyfikat AOC w Wielkiej Brytanii

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
04 stycznia 2018 11:35
3 komentarze
Ryanair dołączył do listy przewoźników, którzy chcą złagodzić potencjalne skutki twardego Brexitu. Irlandzki przewoźnik oświadczył, że złożył wniosek o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) do brytyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego (CAA).
Reklama

- Ryanair dziś potwierdził, że spółka zależna Ryanair UK złożyła wniosek w dniu 21 grudnia 2017 r., o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego w urzędzie lotnictwa cywilnego w Wielkiej Brytanii. Może to być wymagane na trzech brytyjskich liniach krajowych Ryanaira w przypadku twardego Brexitu w marcu 2019 roku - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.


Konkurencyjne na rynku przewoźników niskokosztowych linie easyJet i Wizz Air złożyli już własne wnioski dla AOC z Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej. easyJet zarejestrował siedzibę easyJet Europe w Wiedniu, a Wizz Air ogłosił plany uruchomienia Wizz Air UK w Londynie Luton jeszcze w tym roku.

Ryanair na trasach krajowych w Wielkiej Brytanii, obecnie operuje z Londonderry zarówno do Glasgow, jak i Liverpoolu, a od 25 marca planuje również wznowić połączenia z Londynu Stansted do Belfastu, Edynburga i Glasgow.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cda89 2018-01-04 21:31   
gość_cda89 - Profil gość_cda89
Ryanair to dno, które nie powinno istnieć. Po udowodnieniu, że anulowanie rezerwacji nastąpiło z ich winy, nagle urwała się korespondencja i nastąpiła cisza. Gorąco nie polecam, trzeba uważać ich cwane zagrywki, bo mimo ich winy nie poczuwają się do zwrócenia kosztów biletów.
pszn 2018-01-04 13:43   
pszn - Profil pszn
gość_dcb4f, to mówili, oszukiwali czy szantażowali? Zdecyduj się. Kto straszył tę linię? Następnym razem pisz komentarze na trzeźwo.
gość_dcb4f 2018-01-04 11:55   
gość_dcb4f - Profil gość_dcb4f
a tak mowili i oszukiwali pasazerow ze wycofaja sie z UK

szatazysci

P. moze napisze artukul o ciaglym straszeniu tej linii lotniczej?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama