×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy rok w Katowicach


Rok 2017 był w Katowicach rekordowy we wszystkich segmentach ruchu. Łącznie z lotniska skorzystało ponad 3,89 mln podróżnych (+20,85 proc.).Liczba pasażerów według miesięcy
Ostatni miesiąc 2017 roku zakończył się w Katowice Airport 20,6 proc. wzrostem w ruchu ogółem, obsłużonych zostało 225,3 tys. pasażerów o 38,5 tys. więcej w porównaniu z grudniem 2016 roku. Grudzień minionego roku był jedenastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem ruchu pasażerskiego. Ponadto po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska w dwunastym miesiącu roku zostało obsłużonych ponad 200 tysięcy podróżnych w ruchu ogółem.

Rok 2017 Katowice Airport zakończył najlepszym w historii wynikiem liczby obsłużonych pasażerów we wszystkich segmentach ruchu tj. ogółem, całkowitym i czarterowym, także liczba startów i lądowań była rekordowa.


W minionym roku w Katowice Airport ogółem obsłużono 3,89 mln. osób, to aż o 671 tys. więcej (+20,85 proc.) w porównaniu z 2016 rokiem. 

W ruchu regularnym do i z Pyrzowic podróżowało 2,4 mln pasażerów, o 297 tys. więcej (+14 proc.) w porównaniu z dwunastoma miesiącami 2016 roku. Znaczący wzrost został odnotowany w segmencie ruchu czarterowego, gdzie obsłużono 1,4 mln podróżnych, o 380 tys. więcej (+35 proc.) w porównaniu z rokiem 2016. W minionym roku statki powietrzne startowały i lądowały w Pyrzowicach 34,7 tys. razy o 3,7 tys. więcej (+12 proc.) w porównaniu z rokiem poprzednim.

- Z perspektywy rozwoju ruchu pasażerskiego w Katowice Airport rok 2017 był wyjątkowy, odnotowaliśmy znakomite, najlepsze w historii wyniki we wszystkich segmentach ruchu, co jest efektem naszej konsekwentnej, realizowanej od lat strategii współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami. W ruchu czarterowym umocniliśmy się na pierwszym miejscu wśród polskich portów regionalnych i wykonaliśmy kolejny duży krok, który zbliżył nad do osiągnięcia jednego ze strategicznych celów GTL SA, czyli objęcia pozycji krajowego lidera w obsłudze ruchu wakacyjnego. Równolegle dynamicznie rozwijał się ruch regularny, tu także padł historyczny rekord. Warto podkreślić, że w minionym roku linie lotnicze uruchomiły z Pyrzowic aż 12 nowych tras rozkładowych. W przyszłym roku spodziewamy się utrzymania stabilnego i solidnego tempa wzrostu ruchu pasażerskiego. Jednym z czynników wzrostu będzie rozwój bazy Wizz Air. Linia umieści w Pyrzowicach na cały rok siódmy samolot, a w okresie od czerwca do września ósmą maszynę - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA zarządzającego Katowice Airport.gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie