×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian planuje ekspansję w 2018 roku


Linie lotnicze Norwegian ujawniają plany na najbliższy rok - uruchomienie nowych tras długodystansowych i Wi-Fi na pokładzie samolotów dalekiego zasięgu, to tylko niektóre z założeń. Norwegian będzie również oferować tanie loty do najpopularniejszych miejsc w USA. 

Norweskie tanie linie swoją ekspansję na rynku lotniczym rozpoczęły jeszcze w 2017 roku. Trzeci co do wielkości europejski przewoźnik tanich lotów przewiózł w zeszłym roku 5,8 miliona pasażerów z Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz uruchomił ponad 15 tras. Niektóre z jego sukcesów obejmują tanie transatlantyckie loty ze Szkocji, Belfastu i Irlandii do mniejszych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych oraz najdłuższa na świecie trasa niskokosztowa między Londynem i Singapurem.

- Chcemy latać dalej, aby uzyskać najlepszą możliwą wartość. Dlatego inwestujemy w rozwój tanich podróży w lotach długodystansowych. Dzięki wprowadzeniu większej kabiny Premium, udostępnieniu Wi-Fi i nowoczesnej flocie do obsługi naszej rozwijającej się sieci, unowocześniamy wrażenia pasażerów na długich dystansach - powiedział Thomas Ramdahl, dyrektor handlowy w Norwegian.

Na rok 2018 norweski przewoźnik zaplanował pięć konkretnych działań:

Pierwsza trasa norweska do Ameryki Południowej - 14 lutego Norwegian otwiera połączenie do Ameryki Południowej, z obsługą z Londynu Gatwick do Buenos Aires za 299 £ w jedną stronę. Trasa będzie operowana cztery razy w tygodniu na Boeingu 787. 

Chicago i Austin stają się nowymi miejscami docelowymi w Stanach Zjednoczonych – na wiosnę Norwegian dodaje te kierunki do listy dalekich tras, operowanych z londyńskiego lotniska Gatwick. Loty do Chicago będą operowane od 25 marca w cenie od 149,90 £ w jedną stronę. Z kolei dwa dni później będzie miała miejsce inauguracja trzytygodniowego serwisu do Austin w Teksasie. Loty bezpośrednie na tej trasie będą dostępne od 164,90 £ w jedną stronę.

Codzienne loty do Bostonu i planowane zwiększenie liczby połączeń do Oakland i Los Angeles - również na wiosnę, Norwegian zwiększy liczbę lotów na niektórych najpopularniejszych trasach z Londynu Gatwick. W nowym rozkładzie Boston będzie operowany codziennie z taryfami od 134,90 £ w jedną stronę. Trwają również rozmowy mające na celu wprowadzenie codziennej rotacji do Oakland-San Francisco oraz większej częstotliwości lotów do Los Angeles, z dwoma wylotami dziennie w wybrane dni tygodnia. 

Norweska flota w tym roku wzbogaci się o 11 Boeingów 787 Dreamliner, które będą wykorzystywane na długich trasach z lotniska Gatwick. Dwanaście kolejnych samolotów Boeing 737 MAX wyląduje w tym roku w norweskiej flocie, by obsługiwać transatlantyckie loty przewoźnika z Edynburga, Belfastu i Irlandii na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Norwegian zamierza również wdrażać Wi-Fi na długich trasach. 

W nowych Dreamlinerach linii Norwegian dostępna będzie poszerzona kabina Premium - 56-miejscowa konfiguracja kabiny zapewni pasażerom więcej niż metr przestrzeni na nogi i 11-calowe monitory Panasonic. Koncepcja kabiny zostanie wykorzystana w ostatnich zamówionych przez Norwegiana Boeingach 787. Pierwsze egzemplarze przewoźnik otrzyma w lutym 2018.

Fot. Norwegian
gość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie