Wybieramy najlepsze linie lotnicze 2017 roku

4 stycznia 2018 09:48
25 komentarzy
Po raz 14. wybieramy najlepszych przewoźników lotniczych na polskim niebie. W tej edycji plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza" prawo głosu mają tylko zweryfikowani pasażerowie.
Reklama
W tym roku tylko zweryfikowani pasażerowie zdecydują do kogo powędrują lotnicze nagrody 2017 roku. We współpracy z Grupą eSky wysłaliśmy zaproszenie do oddania głosu do zweryfikowanej grupy pasażerów, która rzeczywiście skorzystała z oferty konkretnych linii lotniczych. Otrzymali oni e-mail ze specjalnym linkiem prowadzącym do strony, na której mogą ocenić linie z usług których skorzystali. Kryteriami będą: cena, odprawa i boarding, komfort lotu, personel podkładowy, punktualność oraz czystość na pokładzie. Pasażerów linii sieciowych dodatkowo poprosiliśmy o ocenę jakości posiłków na pokładzie oraz oferowanej rozrywki pokładowej.

Gospodarzem gali został Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu w Krakowie.

- Tegoroczna Gala będzie miała miejsce w sercu Małopolski. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i budowaniu relacji wśród specjalistów branży lotniczej w Polsce. Branży, przed którą najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. A Kraków jako jeden z liderów branży spotkań w Polsce jest doskonałym miejscem na zorganizowanie tego wydarzenia - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Partnerem plebiscytu jest Grupa eSKY, agent turystyczny działający online (OTA) oraz Lagardere, operator sklepów duty free na polskich lotniskach.

- Dzięki ścisłej współpracy z Grupą eSky, która obsługuje m.in. platformę sprzedaży biletów lotniczych bilety.pasazer.com, wyniki plebiscytu oddadzą realne nastroje realnych pasażerów. Oceny linii dokonać mogą tylko i wyłącznie osoby, które były na jej pokładzie w ub. roku - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com.


Głosowanie rozpoczęło się w połowie grudnia ub. roku i potrwa do końca lutego. Podobnie jak w zeszłym roku oprócz linii obecnych w Polsce, pasażerowie wybiorą najbardziej lubianą linię nieobecną fizycznie w naszym kraju. Polacy latają coraz częściej i coraz dalej, więc umożliwimy im także ocenę najważniejszych przewoźników oferujących połączenia z innych krajów.

W tym roku wybieramy przewoźników w następujących kategoriach:
 • najlepsza linia tradycyjna krótkodystansowa,
 • najlepsza linia tradycyjna dalekodystansowa,
 • najlepsza linia niskokosztowa,
 • najlepsza linia czarterowa,
 • najlepsza linia nie operująca z/do Polski.
Dodatkowo oprócz standardowych kategorii pasażerowie nagrodzą przewoźników za:
 • najlepszą cenę
 • odprawę i boarding
 • komfort
 • najlepszy personel podkładowy
 • punktualność
 • czystość
 • posiłki na pokładzie
 • rozrywkę pokładową
W przypadku remisu, niewystarczającej liczby ocen oddanych na daną linię lub innych wątpliwości, pod uwagę brane będą oceny pasażerów wystawione przewoźnikom w serwisie Pasazer.com w 2017 roku.

Jak co roku, poza głosami pasażerów również specjalna kapituła przyzna nagrody w dodatkowych kategoriach, tj. najlepsza linia biznesowa, najważniejsze wydarzenie roku czy trasę roku.

Dla głosujących przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody w postaci 3 voucherów o wartości 500 zł każdy na zakupy w sklepach Aelia Duty Free zlokalizowanych na polskich lotniskach oraz 6 voucherów o wartości 500 zł każdy do wykorzystania na zakupy na eSKY.pl. Zwycięzców wybierze redakcja Pasazer.com spośród osób, które przedstawią uzasadnienie swojej oceny.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2018-01-07 22:26   
teemu - Profil teemu
@admin: mówisz, żebyśmy się skupili na pomysłach. Jak zatem oceniasz pomysł, który kilkakrotnie padał w tej dyskusji, mianowicie skan/zdjęcie karty pokładowej? Np. na zasadzie "chcesz ocenić daną linię - zarejestruj się pod imieniem i nazwiskiem i pokaż dowód, że leciałaś/leciałeś".

To może nie jest idealne rozwiązanie, ale na pewno pozwala zebrać bardziej reprezentatywną grupę pasażerów, bo tak jak już wielokrotnie tu było mówione, użytkownicy tego portalu raczej korzystają bezpośrednio z kanałów sprzedażowych linii lotniczych albo mają kupione bilety na wyjazdy służbowe przez agencje. Oczywisty plus takiego rozwiązania polega natomiast na tym, że wtedy byłoby wiadomo, że naprawdę chodzi o opinię pasażerów, którzy lecieli daną linią, a nie np. o hajs za promocję esky na p.com.
BA850 2018-01-05 21:09   
BA850 - Profil BA850
@admin zdjęcie karty pokładowej wystarczy, nie trzeba od razu API Amadeusa czy niszowej wyszukiwarki lotów.
krispie 2018-01-05 16:58   
krispie - Profil krispie
@admin porażka,za chwilę napiszcie o "camel tongue" Britney S. tylko dlatego ,że nawiązaliście współprace z pudelek.pl i będziecie się tłumaczyć ,że macie racje bo owa gwiazda za kwartał poleci gdzieś samolotem?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy