Aeroflot Moscow Lounge w Moskwie-Szeremietiewo

Marek Stus - Profil Marek Stus
04 stycznia 2018 13:45
Nowa poczekalnia rosyjskich linii Aerofłot wyróżnia się funkcjonalną i ciekawą aranżacją wnętrz oraz solidnym bufetem.
Reklama

"Moskwa" jest też naszym zdaniem najwygodniejszym salonem dostępnym obecnie w tej części lotniska Szeremietiewo.

Salon "Moskwa" to nowy business lounge dostępny w terminalu D moskiewskiego lotniska Szeremietiewo. To flagowa poczekalnia dla pasażerów Aerofłotu odlatujących z tej części portu lotniczego. Jest to zarazem jeden z sześciu salonów dostępnych w tym terminalu. W przeciwieństwie do "Moskwy" pozostałe służą jednak nie tylko klientom rosyjskiego przewoźnika, ale także osobom podróżującym rejsami innych linii oraz posiadaczom uniwersalnych kart uprawniających do wejścia (np. Diners Club czy Priority Pass).


Z "Moskwy" mogą korzystać obecnie pasażerowie klasy biznes podróżujący lotami międzynarodowymi rosyjskich linii, a także klienci klasy ekonomicznej mający status Elite Plus w jednym z programów lojalnościowych przewoźników zrzeszonych w sojuszu SkyTeam. Poczekalnia jest zlokalizowana w pobliżu gate'ów 31-32 i jest czynna przez całą dobę.


Wnętrza salonu wyróżnia nowoczesna, ciekawa aranżacja. Poczekalnia została podzielona na dwie strefy. Za zlokalizowaną przy wejściu recepcją (w której poza rejestracją wizyty można dokonać także np. zmian w rezerwacji) urządzono obszerną część jadalną z samoobsługowym bufetem, zaś w głębi pomieszczenia znajduje się dwupoziomowa strefa wypoczynkowa. Na miejscu są też toalety, ale brakuje kabin prysznicowych.


W strefie jadalnej do dyspozycji gości są zarówno wysokie stoliki barowe z obrotowymi krzesłami, jak i tradycyjne stoły restauracyjne przy których można w bardziej komfortowych warunkach spożywać posiłki.


Z kolei w części wypoczynkowej ustawiono kilkadziesiąt stolików z fotelami. Część z nich znajduje się na antresoli, co dodatkowo uatrakcyjnia design poczekalni. Dużą zaletą jest ogromna dostępność gniazdek elektrycznych - są niemal przy każdym siedzeniu, co ułatwia pracę czy korzystanie z urządzeń elektronicznych w trakcie pobytu. W poczekalni nie ma osobnej sieci internetowej, ale można swobodnie korzystać z darmowego internetu lotniskowego, który działa wystarczająco wydajnie.


Niestety w salonie nie ma okien zapewniających dostęp do dziennego światła. Zacienione szyby oddzielają jego wnętrze od ogólnodostępnej części terminala. Mimo to dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce wyposażenia i dobremu oświetleniu lounge jest w środku bardzo jasny.


Liczba miejsc siedzących w lounge jest w zasadzie wystarczająca. Poczekalnia nie jest jednak zbyt duża, co powoduje, że w godzinach największego ruchu dość szybko zapełnia się pasażerami.


W przejściu prowadzącym na antresolę zamontowano telebim, na którym wyświetlają się na przemian widoki z różnych części rosyjskiej stolicy.


Oferta kulinarna dostępna w salonie jest bogata i zróżnicowana. W godzinach popołudniowych było pięć dań na ciepło (dwa rodzaje mięsa, ziemniaki, ryż, warzywa), dwie zupy oraz sporo różnych zimnych przekąsek. Jedzenie jest smaczne i dobrze prezentuje się wizualnie w bufecie. Zaopatrzenie jest także na bieżąco sprawdzane i uzupełniane przez personel. Szkoda jednak, że nie zdecydowano się przy okazji na zaserwowanie jednej czy dwóch typowych potraw rosyjskich.


Poza ciepłymi daniami do wyboru było także kilka rodzajów kanapek i sałatek, surowe warzywa, wędliny, sery oraz zestawy świeżych owoców.


Uzupełnienie tego menu stanowią orzeszki, chipsy i inne drobne przekąski dostępne w poczekalni przez cały czas, niezależnie od pory dnia.


Osobną część bufetu zajmuje sekcja deserów, w której przygotowano w pełni zadowalający wybór słodkich wypieków.


Nieczęsto spotykanym w poczekalniach biznesowych rozwiązaniem jest natomiast udostępnienie słoiczków z gotowymi posiłkami dla najmłodszych gości.


Wybór alkoholi jest dość standardowy i obejmuje kilka gatunków win (głównie portugalskich i francuskich) oraz mocniejsze trunki. Wina serwowane są za pomocą w pełni zautomatyzowanego dystrybutora, który pozwala dostosować dozowanie w zależności od typu kieliszka. W bufetowych lodówkach są oczywiście także soki i inne napoje bezalkoholowe.


Osobno urządzono stanowiska z gorącymi napojami. Jedno z nich znajduje się przy głównym bufecie, a drugie na antresoli. Goście mogą tu skorzystać z ciśnieniowych ekspresów do kawy oraz herbaty z warników.


Dla chętnych przygotowano również możliwość zakupu na miejscu gatunkowego kawioru.


Poczekalnia biznesowa "Moskwa" sprawia przyjemne wrażenie. Oferta tego salonu nie wykracza wprawdzie poza standard oczekiwany od miejsc tego typu, ale odznacza się funkcjonalnym i ciekawym wystrojem wnętrz oraz solidnym bufetem. Szkoda, że w ramach oferty kulinarnej w większym stopniu nie promuje się dobrej kuchni rosyjskiej - zamiast tego postawiono na standardowe dania o charakterze międzynarodowym. Mimo tego jedzenie jest w pełni zadowalające zarówno pod względem jakości, jak i zróżnicowanego wyboru.


"Moskwa" jest również zdecydowanie nowocześniejsza i dzięki temu bardziej wygodna od innych poczekalni dostępnych dla pasażerów Aerofłotu w terminalu D i F lotniska Szeremietiewo. Komfort ten byłby jednak jeszcze wyższy, gdyby w lounge przewidziano też prysznice dla osób pragnących się odświeżyć przed dalszą podróżą.

fot. M. Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama