×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EgyptAir potwierdza zamówienie na bombardiery CS300


EgyptAir Holding podpisał umowę z kanadyjską firmą Bombardier na zakup dwunastu modeli CS300, wraz z prawami do zakupu kolejnych 12 sztuk tego typu.


Bombardier Commercial Aircraft i EgyptAir Holding Company ogłosiły (29.12), że strony zawarły wiążącą umowę sprzedaży i zakupu 12 samolotów CS300 wraz z prawami do zakupu dodatkowych 12 maszyn. List intencyjny w kwestii zamówienia nowych samolotów został podpisany podczas targów Dubai Air Show 2017 w listopadzie b.r. Nowe samoloty zaoferują na pokładzie 126 miejsc - 16 w klasie biznes i 110 w ekonomicznej.

Dostawy odrzutowców CSeries zaczną trafiać do linii EgyptAir Express od 2018 do 2020 roku. Jeżeli zostanie zrealizowane prawo do zakupu kolejnych maszyn, kolejne samoloty trafią do egipskiego przewoźnika w latach 2020-2026. Nowe samoloty, zastąpią we flocie linii EgyptAir Express, dwanaście obecnie użytkowanych embraerów 170. 


To zamówienie umożliwi EgyptAir lepszą obsługę tras krajowych i regionalnych, a także kilku kierunków europejskich i afrykańskich.

Unikalny profil rentowności samolotów CS300 daje nam nowe możliwości i doskonale wpasuje się w naszą strategię rozwoju. Nasi pasażerowie doświadczą nowoczesnego i najlepszego w swojej klasie komfortu. Czekamy na zintegrowanie tych innowacyjnych i wydajnych samolotów z naszą flotą - powiedział Safwat Musallam, prezes i dyrektor generalny EgyptAir. 

W oparciu o cenę katalogową samolotu pasażerskiego CS300, wartość zamówienia wynosi około 1,1 miliarda USD.fot. Bombardier

gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie