Filipiński operator duty free stawia na produkty lokalne

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
29 grudnia 2017 17:43
Duty Free Philippines Corp (DFPC), we współpracy z filipińskim Departamentem Handlu i Przemysłu (DTI), uruchomił sklep koncepcyjny Go Lokal!, w którym prezentowane są wysokiej jakości produkty lokalne.Reklama

Produkty oferowane w sklepie są tworzone przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Filipin (MSME). Inauguracja nowego konceptu, która odbyła się 22 grudnia w DFP Fiestamall - najważniejszym sklepie DFPC, położonym ok. 200 m od Terminala 1 międzynarodowego portu lotniczego w Manili - zaszczycona została obecnością przez Sekretarza Departamentu Turystyki (DOT) Wandę Tulfo-Teo. Sekretarz pochwaliła DFPC (który jest jedną z agencji filipińskiego Departamentu Turystyki) oraz DTI za promowanie filipińskiej kultury i przemysłu za pośrednictwem nowego sklepu.

- Jako agencja rządowa, jesteśmy odpowiedzialni za promowanie najlepszych rozwiązań od naszych lokalnych przedsiębiorców, a największą pomocą, jaką możemy zaoferować naszym MSME, jest pokazanie talentu i umiejętności Filipińczyków; W ten sposób nadal pokazujemy światu, że filipińskie produkty cieszą się wysoką jakością wykonania w rozsądnej cenie - powiedziała sekretarz Tulfo-Teo.

Dyrektor operacyjny DFPC, Vincente Pelagio A. Angala, podkreślił rolę Go Lokal! w tworzeniu filipińskich produktów znanymi na rynku międzynarodowym, a także w pomaganiu lokalnym start-upom i małym firmom.

- Ta współpraca pomoże nam zrealizować naszą wizję pokazania kultury filipińskiej na świecie i przyczyni się do wysiłków rządu na rzecz ożywienia serca kraju - dodał Angala.

Sklep Go Lokal! prezentuje produkty wykonane przez rzemieślników z całego kraju. Oferta obejmuje lokalne przekąski, domowe dekoracje, zabawki, podstawowe akcesoria do pracy, takie jak plecaki, czasopisma, organizery na biurko oraz akcesoria tekstylne, w tym szale, stylowe torebki i buty.


- Niech dla mężczyzn i kobiet, którzy byli zaangażowani w ten projekt i dla naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy otrzymają szanse zaprezentowania swoich produktów, dzisiejszy dzień stanowi początek bardzo udanego przedsięwzięcia, takiego, które Departament Turystyki będzie wspierać; Zapewniając naszym zagranicznym odwiedzającym łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów wytwarzanych lokalnie, zapewniamy również, że nasza kultura i tożsamość jako ludzi są dzielone z resztą świata - dodała Tulfo-Teo.

Oferowanie autentycznych i wyjątkowych produktów jest coraz ważniejsze w branży duty free. Dostęp do autentycznych i wyjątkowych produktów lokalnych, w rozsądnej cenie, to jedne z najpopularniejszych kryteriów zachęcających podróżnych do odwiedzin sklepów duty free, co pokazały badania przeprowadzone przez agencję badawczo-consultingową m1nd-set. Trend te został potwierdzony m.in. w Helsinkach, gdzie hitem sprzedażowym w 2016 roku były produkty związane z Muminkami oraz inne lokalne fińskie produkty jak jagody czy tran.


Fot. Republic of the Philippines, Department of Tourism


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama