British Airways testuje biometryczny boarding w Los Angeles

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
29 grudnia 2017 08:37
Linie British Airways we współpracy z lotniskiem w Los Angeles rozpoczęły testy samoobsługowych bramek biometrycznych, obsługujących pasażerów na międzynarodowych lotach przewoźnika.
Reklama

Nowa technologia, stworzona przez Vision-Box, zapewni bardziej płynny i szybszy proces wejścia na pokład, ponieważ pasażerowie nie będą już musieli przedstawiać paszportu lub karty pokładowej przy bramce tylko podczas odprawy i kontroli bezpieczeństwa, gdzie podróżujący, patrząc w kamerę przed wejściem na pokład, weryfikują swoje dane biometryczne.

Podobnie jak w przypadku identyfikacji twarzy wbudowanej w telefony komórkowe, bramki biometryczne wykorzystują technologię kamery wysokiej rozdzielczości, aby zeskanować nasz profil, który zostaje porównany z cyfrowym zapisem z naszych dokumentów.


Projekt testowany na lotnisku w Kalifornii opiera się na technologii używanej już przez British Airways, podczas krajowych lotów z terminalu nr 5 na lotnisku Heathrow. W Londynie system sprawdza dane biometryczne pasażerów przy bramce podczas skanowania ich karty pokładowej.

- Używamy technologii biometrycznej, którą klienci znają i której ufają. Zapewnia ona wygodną, ​​niezawodną i bezpieczną obsługę. Ten krok w kierunku modernizacji naszych operacji jest pierwszym w branży. Będziemy kontynuować współpracę z lotniskami na całym świecie, aby rozwinąć tę technologię i zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie podróżują - powiedziała Carolina Martinoli, dyrektor produktu w British Airways.

fot. British Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama