×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Royal Air Maroc zamawia cztery 787-9


Linie Royal Air Maroc złożyły 27 grudnia br. zamówienie na cztery samoloty boeing 787-9 Dreamliner. Koszt zakupu nowych maszyn według cen katalogowych szacuje się na około 1 mld. dolarów.Zamówienie na cztery nowe samoloty widniały w systemie producenta jako niezidentyfikowane. Dwa samoloty zostały przez linie zamówione w grudniu 2016 r., a dwa w tym miesiącu.

Obecnie linie posiadają pięć samolotów 787-8, a wraz z nowym zamówieniem na większe Dreamlinery zwiększą flotę maszyn tego typu do dziewięciu.

Royal Air Maroc wykorzystuje 787 na trasach z Casablanki do Ameryki Północnej i Południowej, na Bliski Wschód oraz do Europy. Po dostawie czterech nowych maszyn, przewoźnik planuje większą ekspansje na tych kierunkach. 

Royal Air Maroc ma bezpośrednie połączenia z ponad 80 miastami na całym świecie. Dzięki naszej pozycji centrum geograficznego i wysokiej jakości usług, dostarczamy klientów z całego świata do ich miejsc docelowych. Naszą wizją jest być wiodącą linią lotniczą w Afryce pod względem usług, jakości samolotów i rozwiniętej siatki połączeń. Zamówienie kolejnych samolotów nowej generacji, takich jak Dreamliner, stawia naszą linię lotniczą na właściwej drodze do wypełnienia naszej wizji - powiedział Abdelhamid Addou, dyrektor generalny i prezes Royal Air Maroc.


Dodatkowe samoloty 787 dla Royal Air Maroc to potwierdzenie ekonomicznej wydajności, oszczędności paliwa i komfortu pasażerów Dreamlinera. Rozbudowując relacje między naszymi firmami, które rozpoczęły się prawie 50 lat temu, Boeingwspiera plany rozwoju Royal Air Maroc w Afryce i dalej łączy Maroko ze światem - dodał Ihssane Mounir, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Boeing Commercial Airplanes.

Royal Air Maroc obchodzi w tym roku swoje 60-lecie. Jego flota obejmuje ponad 56 samolotów Boeinga, w tym 737, 767-300ER, 787 i 747-400. Przewoźnik z Casablanki obsługuję połączenia krajowe oraz lata do ponad 80 miast w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Europie.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie