KLM i Google Home doradzą co zabrać w podróż

27 grudnia 2017 18:25
Linie lotnicze KLM uruchomiły na początku grudnia br. inteligentnego, interaktywnego asystenta głosowego w pakiecie Google Home. Za pomocą bota o nazwie BB - Blue Bot, przewoźnik pomoże pasażerom spakować walizki.
Reklama
Google Home to mały inteligentny głośnik umożliwiający użytkownikom wypowiadanie poleceń głosowych w celu interakcji z usługami. BB (skrót od Blue Bot) to bot serwisowy KLM, który wspiera pasażerów dzięki inteligentnej, interaktywnej, sterowanej głosowo liście przedmiotów. Rozpoczynamy pytaniem o KLM, bot na podstawie miejsca docelowego, czasu podróży i lokalnej pogody, oferuje pasażerom spersonalizowane porady na temat tego, co zabrać ze sobą do walizki.


Produkt jest dostępny również na urządzeniach obsługujących Asystenta Google. W niedalekiej przyszłości pasażerowie będą mogli wysyłać listę przypomnień za pośrednictwem Google Home do preferowanego kanału społecznościowego, na wypadek gdyby nie byli w stanie spakować konkretnych przedmiotów lub dokumentów np: wiz, w które należy zaopatrzyć się z odpowiednim wyprzedzeniem.


Bot BB holenderskiego przewoźnika korzysta ze sztucznej inteligencji, stworzonej przez połączenie usług KLM i technologii zewnętrznej. Jest samokształcący i ma, jak twierdzą jej twórcy, własną osobowość: pomocną, przyjazną, profesjonalną i czasem nerwową. Częstotliwość używania bota wpływa na jego inteligencje i większe spersonalizowanie względem użytkownika. BB rozpoczął funkcjonowanie we wrześniu 2017 r., oferując klientom KLM możliwość rezerwacji biletu przez Messengera. Od początku grudnia sterowany głosowo asystent zapewnia drugą usługę - asystenta pakowania. Według zapowiedzi linii, w przyszłości BB będzie mógł, przy pomocy mediów społecznościowych, zaoferować jeszcze więcej opcji.

fot. KLM

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy