×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Viva Air finalizuje zamówienie na 50 samolotów z rodziny A320


Viva Air, grupa tanich przewoźników z Ameryki Łacińskiej należąca do Irelandia Aviation, podpisała z Airbusem kontrakt na dostawę 50 samolotów z rodziny A320.
Memorandum o zamówieniu podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w podparyskim Le Bourget w
czerwcu 2017 roku. 35 samolotów A320neo i 15 A320ceo będzie obsługiwanych przez linie lotnicze grupy - VivaColombia i Viva Air Peru. Nowe maszyny pozwolą na modernizację flot i zdobycie możliwości wzrostu w całej Ameryce Łacińskiej. 

To zamówienie odzwierciedla nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz naszych klientów, poprzez dalsze  obniżanie cen biletów, dzięki korzyściom płynącym z tej nowej floty. Cieszymy się, że możemy kontynuować rozszerzanie naszego udanego modelu niskokosztowego i przyspieszać nasz rozwój w całej Ameryce Łacińskiej, dzięki czemu transport lotniczy staje się bardziej dostępny i przystępny cenowo dla naszych klientów - powiedział William Shaw, dyrektor generalny i założyciel linii VivaClombia, członka grupy Viva Air.

 - Airbus z przyjemnością odgrywa ważną rolę we wspieraniu Viva Air w ekscytującej podróży, której celem jest opracowanie i rozwój modelu lotów niskokosztowych w całej Ameryce Łacińskiej. Dzięki wyjątkowo komfortowej kabinie, niskim kosztom eksploatacji i doskonałemu zużyciu paliwa, rodziny A320 i A320neo to najlepsze linie produktów uzupełniające cele ekspansji Viva Air - dodał John Leahy, główny oficer Airbus ds. operacyjnych i komercyjnych.


Współpraca między Airbusem i VivaColombia, rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy linia rozpoczęła operacje przy wykorzystaniu modelu A320. Od tego czasu kolumbijski przewoźnik wykorzystuje tylko samoloty Airbus, mając dziś do użytku 11 maszyn A320. Grupa Viva Air uruchomiła niedawno Viva Air Peru (linia rozpoczęła operacje 9 maja 2017 r.), siostrzane linie lotnicze VivaColombia z siedzibą w Limie. Loty Viva Air Peru obsługują obecnie trzy samoloty A320.

Rodzina A320neo oferuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i tzw. sharklet-y, które łącznie zapewniają co najmniej 15-procentowe oszczędności paliwa (20% do roku 2020). Dzięki ponad 5200 zamówieniom otrzymanym od 95 klientów od momentu premiery w 2010 roku, rodzina A320neo zdobyła już około 60 procent udziału w rynku.

Fot. Airbus


gość_d528f - Profil
gość_d528f
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie