Viva Air finalizuje zamówienie na 50 samolotów z rodziny A320

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
27 grudnia 2017 09:30
Viva Air, grupa tanich przewoźników z Ameryki Łacińskiej należąca do Irelandia Aviation, podpisała z Airbusem kontrakt na dostawę 50 samolotów z rodziny A320.

Reklama

Memorandum o zamówieniu podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w podparyskim Le Bourget w
czerwcu 2017 roku. 35 samolotów A320neo i 15 A320ceo będzie obsługiwanych przez linie lotnicze grupy - VivaColombia i Viva Air Peru. Nowe maszyny pozwolą na modernizację flot i zdobycie możliwości wzrostu w całej Ameryce Łacińskiej.

- To zamówienie odzwierciedla nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz naszych klientów, poprzez dalsze obniżanie cen biletów, dzięki korzyściom płynącym z tej nowej floty. Cieszymy się, że możemy kontynuować rozszerzanie naszego udanego modelu niskokosztowego i przyspieszać nasz rozwój w całej Ameryce Łacińskiej, dzięki czemu transport lotniczy staje się bardziej dostępny i przystępny cenowo dla naszych klientów - powiedział William Shaw, dyrektor generalny i założyciel linii VivaClombia, członka grupy Viva Air.

- Airbus z przyjemnością odgrywa ważną rolę we wspieraniu Viva Air w ekscytującej podróży, której celem jest opracowanie i rozwój modelu lotów niskokosztowych w całej Ameryce Łacińskiej. Dzięki wyjątkowo komfortowej kabinie, niskim kosztom eksploatacji i doskonałemu zużyciu paliwa, rodziny A320 i A320neo to najlepsze linie produktów uzupełniające cele ekspansji Viva Air - dodał John Leahy, główny oficer Airbus ds. operacyjnych i komercyjnych.


Współpraca między Airbusem i VivaColombia, rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy linia rozpoczęła operacje przy wykorzystaniu modelu A320. Od tego czasu kolumbijski przewoźnik wykorzystuje tylko samoloty Airbus, mając dziś do użytku 11 maszyn A320. Grupa Viva Air uruchomiła niedawno Viva Air Peru (linia rozpoczęła operacje 9 maja 2017 r.), siostrzane linie lotnicze VivaColombia z siedzibą w Limie. Loty Viva Air Peru obsługują obecnie trzy samoloty A320.

Rodzina A320neo oferuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i tzw. sharklet-y, które łącznie zapewniają co najmniej 15-procentowe oszczędności paliwa (20% do roku 2020). Dzięki ponad 5200 zamówieniom otrzymanym od 95 klientów od momentu premiery w 2010 roku, rodzina A320neo zdobyła już około 60 procent udziału w rynku.

Fot. AirbusReklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama