×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne embraery LOT-u przylecą w kwietniu


Od kwietnia 2018 roku Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną odbiór sześciu używanych i wyleasingowanych embraerów E195. Dostawy samolotów mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.Jak udało nam się ustalić, pierwsze dwa samoloty przylecą do Warszawy w kwietniu 2018 roku. Następnie przewoźnik będzie sukcesywnie odbierał samoloty, by pod koniec czerwca wszystkie sześć maszyn znalazło się już w siatce połączeń. W pierwszym etapie embraery E195 zastąpią na trasach samoloty typu E175, a następnie E170. Pierwsze kierunki na których zadebiutują dodatkowe samoloty to trasy m.in. do Genewy, Stuttgartu czy Zurychu. O tym, że LOT pozyska dodatkowe sześć maszyn pisaliśmy pod koniec października br.


Model E195 jest największym z rodziny samolotów brazylijskiego przedsiębiorstwa. Na pokład może zabrać do 112 osób w konfiguracji foteli 2-2. 

Samoloty obsługują trasy europejskie i krajowe w siatce LOT-u - w sezonie zimowym 2017/18 najczęściej latają z Warszawy do Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Amsterdamu, Rzeszowa i Kijowa-Boryspolu. Obecnie polski przewoźnik posiada sześć maszyn tego typu, a także 16 mniejszych embraerów: dziesięć modeli E175 i sześć E170.

Nie są to jedyne samoloty, które polski przewoźnik pozyska w przyszłym roku. Do lipca 2018 roku flota LOT-u powiększy się o trzy boeingi 787-9 Dreamliner oraz cztery 737 MAX 8. 

fot. LOT


gość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie