flydubai finalizuje zamówienie na 175 samolotów Boeing 737 MAX

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
27 grudnia 2017 09:00
1 komentarz
Transakcja obejmująca opcje na dodatkowe 50 samolotów typu 737 MAX, jest wyceniana na 27 miliardów dolarów według aktualnych cen katalogowych. Jest to największe zamówienie złożone na samoloty wąskokadłubowe w historii Bliskiego Wschodu.
Reklama
Transakcja ogłoszona po raz pierwszy w listopadzie b.r. podczas Dubai Airshow 2017 (o czym pisaliśmy), umożliwia flydubai skorzystanie z elastyczności rodziny 737 MAX celem dostosowania floty do rozwoju siatki połączeń linii. Przewoźnik nie ujawnił dokładnego podziału zamówień pod względem wariantów rodziny 737 MAX, ale obejmie ono trzy modele - MAX 8, MAX 9 i MAX 10. Wiadomo, że co najmniej 50 samolotów będzie w największym wariancie MAX 10.

- Cieszę się, że kończymy 2017 r. dzisiejszym ogłoszeniem, przedstawiającym kolejny rozdział historii sukcesu flydubai - powiedział Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny flydubai. - To jest największe zamówienie w naszej ośmioletniej historii i nasze trzecie zamówienie na samoloty Boeinga, którego maszyny dały nam możliwość przewiezienia 44 milionów pasażerów od momentu rozpoczęcia działalności - dodał Al Ghaith.

Pierwsze zamówienie na samoloty 737 MAX, arabskie linie złożyły w 2013 roku, kiedy to zamówiły 75 maszyn tego typu. Przewoźnik odebrał dotychczas 5 sztuk z tamtego zamówienia.- Cieszymy się z finalizacji tej przełomowej umowy z naszymi partnerami w flydubai i dziękujemy im za zaufanie powierzone rodzinie 737 MAX - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Boeing Commercial Airplanes. - Jako, że są jednymi z pierwszych operatorów samolotów typu 737 MAX 8, złożenie zamówienia na więcej modeli - w tym ostatnio wprowadzony MAX 10 - traktujemy jako wotum zaufania dla wyjątkowej wydajności, niezawodności i elastyczności rodziny MAX. Czekamy na dostawy setek samolotów typu MAX, wspierających ciągły sukces flydubai. - skomentował Mounir.

Rodzina samolotów MAX oferuje miejsca siedzące od około 130 do nieco ponad 200 pasażerów i zasięg od 3200 do 3800 mil morskich (tj. odpowiednio 5926 i 7040 kilometrów). Wszystkie odrzutowce wykorzystują najnowszą technologię silników CFM International LEAP-1B, winglet-y Advanced Technology i inne udoskonalenia, aby zapewnić najwyższą wydajność, niezawodność i komfort pasażerów na rynku samolotów wąskokadłubowych. Od czasu uruchomienia programu 737 MAX zdobył ponad 4200 zamówień, czyniąc MAX-a najlepiej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga.

flydubai to niskokosztowa linia, która podobnie jak Emirates w całości jest własnością państwową. Mimo, iż nie należy ona do The Emirates Group, to była wspierana przez nią podczas początków swojej działalności. Obecnie przewoźnicy zacieśniają współpracę m. in. poprzez umowy code-share.

Na początku grudnia b.r., linie fludubai ogłosiły start lotów z Dubaju do Krakowa, o czym pisaliśmy tutaj.

Fot. flydubai

Ostatnie komentarze

gość_86afa 2017-12-27 13:27   
gość_86afa - Profil gość_86afa
mają rozmach ...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy