×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


15,5-milionowy pasażer na lotnisku Chopina


Wczoraj (21.12) na warszawskim lotnisku Chopina został obsłużony 15,5-milionowy pasażer w 2017 roku. Paweł Dobosz przyleciał samolotem PLL LOT z Toronto. Na wyjątkowego gościa oraz innych podróżnych czekał tort i niespodzianki.

Przed godziną 14:00 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował opóźniony samolot z Toronto z 15,5-milionowym pasażerem na pokładzie. Był nim Paweł Dobosz. Już w terminalu czekało na niego uroczyste powitanie oraz lotnicze prezenty - od Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", zarządcy lotniska Chopina otrzymał on zaproszenie do skorzystania ze Strefy VIP Line, a Polskie Linie Lotnicze LOT przekazały szczęśliwcowi bilet w klasie biznes na nowe połączenie do Dubrownika (narodowy przewoźnik uruchamia rejsy do Chorwacji od 3 maja 2018 roku).- Bardzo nam miło, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy uhonorować naszego wyjątkowego pasażera, a jednocześnie symbolicznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku skorzystali z naszego portu i pomogli osiągnąć nam tak wspaniały wynik. Tak dynamiczny wzrost potwierdza, że nasza strategia stawiania na rozwój lotniska pod kątem ruchu tranzytowego oraz lotów dalekodystansowych jest słuszna – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor marketingu i PR lotniska Chopina.  Z sukcesu cieszą się także Polskie Linie Lotnicze LOT, główny przewoźnik operujący na warszawskim lotnisku.

Cieszymy się, że wspólnie z PPL, ramię w ramię każdego roku możemy świętować kolejne świetne wyniki. Nasz rekord na koniec 2017 roku to 6,8 mln pasażerów, z czego znaczącą większość z nich stanowią osoby, które nie tylko podróżują z i do Warszawy, ale też coraz chętniej przesiadają się na lotnisku Chopina. W ten sposób razem z naszymi partnerami z lotniska budujemy jeden z najwygodniejszych portów przesiadkowych w Europie  – powiedział Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej PLL LOT.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2016 roku obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r., a do listopada 2017 r. 14,6 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. 


fot. Anna Markowska 

 Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie