Lufthansa zwiększa liczbę rejsów do Gdańska

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
20 grudnia 2017 16:34
10 komentarzy
Od sezonu letniego 2018 Lufthansa powiększy swoją siatkę połączeń w Gdańsku o 11 rejsów. Oznacza to, że liczba połączeń z Gdańska do Monachium wzrośnie o siedem rejsów tygodniowo, a do Frankfurtu o cztery. 

Reklama

Od poniedziałku do niedzieli na trasie do Monachium dodatkowo polecimy porannym rejsem. Do Frankfurtu będzie można polecieć nowo dodanym popołudniowym rejsem w środę, piątek, sobotę i niedzielę.

Nowe rotacje obsługiwane od sezonu letniego 2018 pojawią się zgodnie z poniższym rozkładem

  • LH 1610 Monachium 7:15 - 8:45 Gdańsk
  • LH 1611 Gdańsk 9:20 - 10:55 Monachium
  • LH 1386 Frankfurt 16:40 - 18:10 Gdańsk
  • LH 1387 Gdańsk 18:45 - 20:25 Frankfurt
Trasę samolotami Embraer E195 oraz Bombardier CRJ900 nadal będzie obsługiwać Lufthansa CityLine.

- Tradycyjne linie lotnicze, co roku rozpieszczają nas na święta wspaniałymi niespodziankami. W tym roku ogłoszone kolejne, dodatkowe loty Lufthansy są dla nas oczywiście doskonałą wiadomością. Bardzo cieszy nas fakt, że Lufthansa tak dobrze rozwija się na naszym rynku. Jako przewoźnik sieciowy umożliwia coraz łatwiejsze podróżowanie po całym świecie pasażerom korzystającym z gdańskiego lotniska - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu lotniska w Gdańsku.

- Lotnisko w Gdańsku odgrywa bardzo ważną rolę naszej strategii w Polsce. Bardzo się cieszymy mogąc ogłosić dodatkowe połączenia do obu naszych centrów przesiadkowych w Niemczech. Pozwoli nam to na dalsze umacnianie pozycji lidera w Gdańsku, gdzie obserwujemy znaczący wzrost zapotrzebowania i liczby pasażerów. Rozszerzenie naszej oferty jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój w woj. pomorskim i rosnące zapotrzebowanie na rejsy z Gdańska do Niemiec, ale również na połączenia przesiadkowe poprzez nasze huby – dodał Frank Wagner, country manager Lufthansy w Polsce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2017-12-21 23:38   
gość_00546 - Profil gość_00546
@ raiders
Take się składa że ogromna większość ludzi lata w ekonomicznej i różnica między ekonomiczną LH a LOT jest szczególnie odczuwalna na długich trasach. Jak się przelecisz w 787 w ekonomicznej a następnie w 747, 380 lub innym Airbusie to nawet jak cena jest podobna to wolisz LH. Nie mówiąc już o obsłudze na lotnisku i pokładowej. Na Europejskich trasach bardzo często LOT ma problemy z punktualnością. Tu nie chodzi o dorównywanie konkurentowi ze strony LOTu tylko o to aby LOT miał przewagę w jakiejś formie i gościu trafnie zauważył że latanie P2P dałoby mu taką przewagę ale wiadomo że w Polsce obowiązuje zasada naśladowania zachodu w większości rozwiązań choćby to dla nas nie było zbyt skuteczne. LOT jest za mały żeby wygrać z LH stosując ich metody i zasada ogromnego hubu dla LOTu raczej nie zda egzaminu bo ludzie nadal będą latać przez wiele innych hubów w Europie a maksymalne cięcie cen na dłuższą metę dla małego przewoźnika jest samobójstwem. Dlatego mowa o P2P bo to jest coś co pasażer chce a LH raczej z regionów w Polsce takich połączeń oferował nie będzie.
raiders 2017-12-21 12:37   
raiders - Profil raiders
@gość_1c339
LOT ma lepsza klasę biznes na lotach krótkodystansowych niż LH.
W eco lepsza jest LH.
Jeżeli chodzi o niższe ceny tez nieprawda......może jeżeli kupujesz bilety z 3 miesięcznym wyprzedzeniem to tak ale inaczej to LOT ma bardzo podobne ceny jak LH
spotter10 2017-12-21 10:24   
spotter10 - Profil spotter10
Dziwne to posunięcie z FRA tylko 4x week, ale moim zdaniem to kwestia czasu jak wzrośnie do 7x week. Genralnie 7x dziennie połączenie LH do Niemiec to już niezły most powietrzny i bogata oferta. KLM też się ma całkiem dobrze, o SAS nie wspominając.
Kłoskowski już od jakiegoś czasu "straszy" nas niespodziankami. Mam nadzieję, że to faktycznie będzie coś bardzo, bardzo ciekawego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama