×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Z Katowic do Monachium


Niemieckie linie lotnicze Lufthansa uruchomią od 27 marca 2018 roku połączenie z Katowic do Monachium. Będzie ono wykonywane codziennie.Przewidziano następujący rozkład:
Połączenie będzie obsługiwane samolotami typu bombardier CRJ900 (mogącego pomieścić na pokładzie 90 osób) lub airbusami A320 (168 pasażerów). 

Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowic szczególnie nam zależało. Konsekwentnie zabiegaliśmy o to, żeby ten kierunek pojawił się w siatce połączeń. Cieszymy się, że nasze działania zakończyły się sukcesem. Codzienne rejsy do jednego z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej, ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.


Przedstawiciele lotniska podkreślają, że w przyszłym roku mija dokładnie 25 lat od uruchomienia przez Lufthansę rejsów do Frankfurtu. Niemiecka linia była pierwszym tradycyjnym przewoźnikiem w Pyrzowicach. 

- Dalszy rozwój Lufthansy na Śląsku pokazuje, że nasze ciągłe inwestycje w produkty i usługi opłacają się, a nasi klienci doceniają te wysiłki. Wprowadzając połączenie do Monachium, rozszerzamy naszą ofertę i umacniamy pozycję w roli najważniejszego przewoźnika sieciowego. Zwiększenie obecności w Katowicach to uznanie dla nieustannego potencjału rozwojowego tego regionu i tysięcy klientów korporacyjnych, którzy polegają na naszych usługach rozwijając swoje przedsiębiorstwa za granicą – skomentował Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce. 

Warto przypomnieć, że między Katowicami a Monachium latały okresowo także PLL LOT. Jednak pierwszy raz trasa ta została zawieszona w 2001 r. Potem ponownie przewoźnik oferował ją w latach 2006 - 2010, po czym po zimowej przerwie znów została wznowiona latem 2011 r. W ramach restrukturyzacji połączenie zostało ostatecznie skasowane od końca października 2013 r.

fot. mat. prasowegość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie