Arabia Saudyjska wprowadzi indywidualne wizy turystyczne

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
19 grudnia 2017 11:41
Z wywiadu z Sultanem bin Salmanem udzielonego dla stacji CNN wynika, że od 2018 r. Arabia Saudyjska chce wprowadzić indywidualne wizy turystyczne. Póki co, wydanie tego rodzaju dokumentu jest bardzo trudne i możliwe tylko dla członków zorganizowanych grup.
Reklama

Sultan bin Salman jest przewodniczącym Saudyjskiej Komisji ds. Turystyki i Dziedzictwa Narodowego (odpowiednik ministerstwa). Władza chce w ten sposób przyciągnąć większą liczbę niemuzułmańskich turystów, dla których wjazd do tego kraju był bardzo trudny. Rząd przewiduje, że do 2030 r. popularność przyjazdów wzrośnie do 30 mln gości rocznie (niemal dwa razy tyle, co obecnie).


Arabię Saudyjską uznaje się zresztą za jedno z najbardziej zamkniętych państw po Korei Północnej. Uzyskanie wizy wiąże się z uciążliwymi procesami konsularnymi. Trzeba posiadać zaproszenie od sponsora (osoby prywatnej lub instytucji), który bierze za przybysza całkowitą odpowiedzialność. Wizy turystyczne z kolei wydawane są uczestnikom zorganizowanego wyjazdu turystycznego, którego przebieg jest wcześniej ściśle ustalony i dokładnie prześwietlony. Najprościej uzyskać jest tzw. wizę religijną, która przysługuje muzułmanom chcącym odwiedzić święte miejsca - Mekkę i Medynę. Zresztą obecnie pielgrzymi stanowią największy odsetek turystów odwiedzających kraj.

fot. Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama