×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Co dalej z polskimi menedżerami w Kenya Airways?


Zarząd Kenya Airways zadecyduje o przyszłości polskich menedżerów zatrudnionych we wrześniu br. przez jej prezesa Sebastiana Mikosza.W zespole kenijskiego przewoźnika pracowali: Monika Kiełtyka-Michna (była wiceprezeska ds. korporacyjnych), Edyta Kijewska-Teny (zajmowała się wdrożeniem nowej platformy zakupowej w Locie), Magdalena Serwach (prawniczka korporacyjna), Marcin Celejewski (były p.o. prezesa LOT-u oraz wcześniej prezes PKP Intercity) oraz Michał Mierciak (zajmował się centralizacją zakupów). Ponieważ ich kontrakty właśnie wygasły, wrócą oni do Polski w ciągu kilku najbliższych dni.

Według Michaela Josepha, przewodniczącego rady nadzorczej Kenya Airways, decyzję o ewentualnym przedłużeniu współpracy zarząd linii wyda na początku przyszłego roku. Joseph był zadowolony z pracy, którą wykonał zespół powołany przez Mikosza, ale odmówił odpowiedzi na pytanie czy umowy zostaną przedłużone.

Od dłuższego czasu zarząd kenijskiej linii spotyka się z krytyką ze strony lokalnych związków zawodowych, które twierdzą, że pracę na tych stanowiskach powinni objąć lepiej wykwalifikowani Kenijczycy.

Jeszcze we wrześniu br., informacja o zatrudnieniu Polaków, spotkała się z protestami Centralnej Organizacji Związków Zawodowych (COTU). Krytykę odpierał wtedy Joseph, argumentując że powołani pracownicy mają pomóc przywrócić linii rentowność, a nie zabierać Kenijczykom stanowiska.gość_8c316 - Profil
gość_8c316
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie