FlixBus zastąpi Polskiego Busa

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
18 grudnia 2017 11:05
3 komentarze
Polski Bus zostanie zastąpiony przez niemieckiego FlixBusa - poinformowali dziś (18.12) przedstawiciele przewoźników na wspólnej konferencji prasowej.
Reklama

Do połowy przyszłego roku FlixBus planuje zakończyć rebranding polskiego przewoźnika, a marka Polski Bus zniknie z rynku.

Nowo rozpoczęta współpraca przewoźnika z FlixBusem nie wpłynie na pasażerów. Połączenia i przystanki pozostaną do końca kwietnia bez zmian, a bilety zachowają swoją ważność. Oprócz poprawy komfortu podróży, poprzez odchudzenie autokarów (przewoźnik usunie 6 foteli), na pokładzie będzie dostępny internet. Według zapowiedzi, przewoźnik będzie korzystać z międzynarodowych kart SIM, co przełoży się na dostępność do sieci internetowej w całej siatce FlixBusa.

- Wszystkiego bilety sprzedane przez PolskiegoBusa nadal są ważne, żądne z połączeń nie znika. To co obecnie pasażerowie widzą jako "czerwone", zostanie przemalowane na zielone. Odchudzimy także autokary o sześć foteli, co znacznie poprawi komfort podróżujących - zapowiada Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.


Głównymi miastami operacyjnymi przewoźnika będą Kraków, Warszawa i Wrocław.

Połączenia regionalne które obecnie PolskiBus obsługuje z podwykonawcami, według zapowiedzi Lemana mają być indywidualnie negocjowane, w oparciu o statystyki przewozowe. System rezerwacyjny i kanały w portalach społecznościowych narazie pozostaną bez zmian. Docelowo zostaną połączone z FlixBusem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3145f 2017-12-18 17:33   
gość_3145f - Profil gość_3145f
Jesli Flixbus w Polsce zaoferuje to samo jesli chodzi o komfort w autobusach, te same uslugi to jest to bardzo dobra wiadmosc.
Bo jesli tylko przemaluja autobusy i nic wiecej to lipa.
gość_6d110 2017-12-18 16:04   
gość_6d110 - Profil gość_6d110
Bez względu na to, co będzie potem, to bardzo dobrze, że to dziadostwo zniknie. Jakość usług tego całego "polskiego busa" jest żenująca, nie będzie za czym tęsknić.
gość_7d949 2017-12-18 12:15   
gość_7d949 - Profil gość_7d949
"współpraca przewoźnika z FlixBusem nie wpłynie na pasażerów. Połączenia i przystanki pozostaną do końca kwietnia bez zmian". Czyli pozostanie bez zmian ale tylko do końca kwietnia...?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama