×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W lutym możliwa rezygnacja szefa produkcji Airbusa


Szef produkcji samolotów Airbusa, Fabrice Bregier, planuje w lutym zrezygnować z pracy w koncernie - informuje Reuters powołując się na źródła w Airbusie. 

Bregier podjął decyzję o odejściu po uzgodnieniach rady nadzorczej, która starała się załagodzić napięcia związane ze spekulacjami o rezygnacji obecnego prezesa Airbusa, Toma Endersa. 

Bregier przez lata postrzegany był jako następca Endersa. Obecny prezes Airbusa już wcześniej zastanawiał się czy nie zrezygnować z kandydowania na trzecią kadencję w 2019 r., co sprzyjało ambicjom Bregier’a. Jednak po zamówionej przez radę nadzorczą Airbusa ewaluacji kandydatów na to stanowisko i rosnących napięciach w zarządzie, kandydatura Bregier’a stała się niepewna, co negatywnie wpłynęło na obecnego szefa produkcji i zaowocowało decyzją o odejściu. 

Na obecnym stanowisku Bregier’a ma zastąpić Guillaume Faury, obecny szef oddziału Airbus Helicopters, jednak Faury nie przejmie tytułu dyrektora ds operacyjnych Airbusa, który obecnie posiada Bregier. 

56-letni Bregier może się poszczycić szeregiem osiągnięć w koncernie. Uznaje się, że to jego zasługą było ustabilizowanie procesu producji, dzięki czemu Airbus jest w stanie dostarczać klientom rekordową liczbę samolotów. Bregier nadzorował sprzedaż airbusów do Japonii, która stanowiła tradycyjny bastion samolotów Boeinga oraz negocjował umowę, która uratowała istniejące zamówienie samolotów pochodzące od linii lotniczych Qatar Airways. 


Na pracy Bregier’a cieniem kładł się konflikt personalny z Endersem, który rozrósł się na początku tego roku wokół kwestii, kto ma kontrolować ważny dział sprzedaży samolotów odrzutowych. Niektórzy z rozmówców Reuters uważają nawet, że zamówiona przez radę nadzorczą ewaluacja kandydatów była celowym ruchem Endersa zmierzającym do skłonienia Bregiera do odejścia. 

Airbus odmówił komentarza dla Reutersa. Agencji nie udało się także skontaktować z Bregierem. 

fot. Airbus
gość_8c316 - Profil
gość_8c316
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie