LEVEL kasuje loty na Dominikanę

Marek Stus - Profil Marek Stus
18 grudnia 2017 08:31
Niskokosztowy dalekodystansowy LEVEL, należący do koncernu IAG kasuje od 25 marca 2018 r. połączenie z Barcelony do Punta Cana na Dominikanie.
Reklama

To pierwsza trasa, z której obsługi rezygnuje działająca od lata br. nowa linia w grupie IAG. Rejsy na Dominikanę zostały zainaugurowane w czerwcu wraz z trasami z Barcelony do Los Angeles, Oakland i Buenos Aires. Niedawno LEVEL wybrał lotnisko Paryż-Orly jako swoją drugą bazę. W lipcu 2018 r. poleci stamtąd do Nowego Jorku-JFK, Montrealu, na Gwadelupę i Martynikę.


Pierwsze wyniki operacyjne przewoźnika były bardzo dobre. Po kilku miesiącach operacji LEVEL przewiózł więcej podróżnych niż planowano i cieszył się wysoką punktualnością rejsów. Linia spodziewa się też niewielkiego zysku operacyjnego na koniec bieżącego roku. Niespodziewana rezygnacja z lotów do Punta Cana wskazuje jednak, że wstępne prognozy dotyczące efektywności linii mogą być zbyt optymistyczne i konieczna jest korekta jej siatki połączeń.

LEVEL to niskokosztowa marka koncernu, do którego należą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus. Na razie przewoźnik nie ma własnego certyfikatu operatora lotniczego - działa jako wirtualna marka pod kodem Iberii, a na pokładach są pracownicy tej hiszpańskiej linii. Docelowo LEVEL ma jednak stać się pełnoprawną linią. Aktualnie linia korzysta z dwóch airbusów A330-200, a w przyszłym roku do jej floty mają dołączyć kolejne trzy egzemplarze tego samolotu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama