×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Blue Air Moravia. Ekspansja w Brnie


Blue Air założy nową spółkę-córkę Blue Air Moravia i uruchomi w sumie siedem połączeń z lotniska w Brnie.Dzięki nowym połączeniom, siatka lotów z Brna wzbogaci się o pięć całorocznych kierunków w Belgii, Hiszpanii, Włoszech oraz na Ukrainie i dwa kierunki sezonowe - w Chorwacji. 

Rumuński Blue Air zaoferuje pasażerom loty do Barcelony, Brukseli, Mediolanu, Rzymu oraz Lwowa - połączenia będą wykonywane od końca marca przyszłego roku dwa razy w tygodniu, za wyjątkiem lotów do stolicy Belgii jak również lotów do włoskiej stolicy mody, do których będzie odbywał się o jeden lot tygodniowo więcej.

Sezonowe połączenia do Dubrownika i Splitu wystartują najprawdopodobniej w czerwcu.

Nieznany pozostaje dokładny rozkład lotów. Wiadomo natomiast, że na lotnisku w Brnie zostanie zbazowany jeden boeing 737-500, mający wykonywać loty w ramach nowo powołanej spółki Blue Air Moravia, którego udziałowcem zostanie między innymi Kraj Południowomorawski.

To historyczna szansa dla naszego regionu, która pomoże nam się dalej się rozwijać - powiedział Bohumil Šimek, marszałek Kraju Południowomorawskiego.

Wierzymy, że nowe połączenia szybko znajdą swoich pasażerów. Lotnisko w Brnie ma wielką zaletę, bowiem jest kompaktowe, odprawa dzięki temu jest błyskawiczna, a pasażerowie nie muszą spędzać niepotrzebnie czasu w kolejkach. Wierzę, że te atuty przyczynią się dodatkowo do zwiększenia atrakcyjności tych połączeń - dodał Milan Kratina, prezes Accolade Group zarządzającej lotniskiem w Brnie.


Blue Air to niskokosztowy przewoźnik założony w 2004 roku. Linia dysponuje flotą 28 boeingów 737 (wersje -300, -400, -500, -700, -800) i posiada w sumie osiem baz operacyjnych, z czego aż pięć w Rumunii. W 2016 roku samoloty w biało-niebieskich barwach przewiozły w sumie 3,6 mln pasażerów, a firma odnotowała rekordowy obrót na poziomie 300 mln euro.

fot. Blue Air

gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie