LOT: Umowa SPA z Vietnam Airlines

18 grudnia 2017 08:32
9 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały z Vietnam Airlines umowę Special Prorate Agreement (SPA). Daje ona znacznie większe korzyści zarówno pasażerom jak i przewoźnikom niż typowe porozumienie interline.
Reklama
Porozumienia między oboma przewoźnikami istnieją już od lat. Umożliwiają one wzajemną sprzedaż podróży w ramach jednego biletu.

Na początku grudnia informowaliśmy o zawarciu umowy interline między LOT-em a Vietnam Airlines. Special Prorate Agreement jest szczególnym przypadkiem interline, gdzie zostają dokładnie zdefiniowane kwestie rozdziału opłat i rozliczenia kosztów biletów między przewoźników. Podczas gdy umowa interline jest szeroko pojętym porozumieniem dwóch (lub więcej) linii, które pozwalają na podróż na jednym bilecie, to SPA precyzuje warunki finansowania, rozdziału i fakturowania opłat, wnoszonych przez pasażera kupującego i płacącego za bilet tylko u jednego z przewoźników, będących jej stroną.

- Korzyść dla pasażera jest taka, że płaci wtedy jednorazowo za całą podróż, ma zapewniony dogodny transfer, a jego bagaż jest odprawiony do portu docelowego. Umowa SPA ma charakter rozliczeniowy, stwarza warunki do oferowania bardziej korzystnych cen dla pasażera - mówi Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT.


Porozumienie obowiązuje nie tylko na trasy w ramach europejskiej siatki połączeń wietnamskiego przewoźnika, ale w przyszłości - po otwarciu rejsów z Warszawy do Singapuru - obejmie ono podróże z/do Wietnamu przez port lotniczy Changi.

LOT przekonuje, że w najbliższych planach nie ma zamiaru otwarcia bezpośrednich rejsów do Wietnamu, niemniej rejsy do Hanoi czy Ho Chi Minh City są rozważane w dalszej perspektywie.

Przewoźnik negocjuje także porozumienia code-share z innymi partnerami, aby ułatwić podróże do Azji Południowo-Wschodniej oraz Australii.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2017-12-20 02:21   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Z rozkladu na lato 2018 na stronie LO wychodzi ze od lipca codziennie jest 10 sztuk 787 w rozkladzie, za wyjatkiem srod kiedy jest 9 maszyn zagospodarownych, wliczajac operacje z BUD. Mozliwe ze w srody beda jakies czartery z WAW. LO ma obecnie 8 sztuk i trzy sztuki maja dosc w 2018. Zatem, potencjalnie jest szansa na jeszcze jedna rotacje codziennie, moze wlasnie do IAD, przy zalozeniu ze wszystkie 11 maszyn bedzie latac w kolko przez caly sezon. Ale taki rozklad moze sie posypac jak cos nieprzyjemnego sie zdarzy. Kazda nowa trasa mnie cieszy ale poki co IAD traktuje jako plotke bo przeciez nie tak dawno ktos podawal tutaj na Pasazerze ze w grudniu LO na pewno oglosi DEL a teraz o tym cicho. Faktem jest jak dokad nie ma rozkladu na 11x787.
gość_f9d63 2017-12-19 11:49   
gość_f9d63 - Profil gość_f9d63
Osobiście uważam,że lepszy bylby 2 kirunek w Kanadziejakoś niespecjalnie LOT STAWIA tam na rozwoj a potencjał jest
gość_0507f 2017-12-18 23:31   
gość_0507f - Profil gość_0507f
A skad te rewelacje nt. IAD? Trochę trudno mi uwierzyć w tą informację, bo odliczając jeden samolot na BUD, a także loty 1 tyg.KRKORD i 1 tyg. RZEEWR oraz mając na uwadze, że dla 4 do SIN trzeba odliczyć dwie noce dla każdej i zakładając, że na 10 samolotów trzeba zapewe mieć 5 dni na przeglądy to nie ma miejsce na rejsy do IAD.
Po za tym o jednej porze startowacloby więcej samolotów niż jest rękawów do obsługi dużych samolotów. A wątpię by na loty do IAD wozili pasażerów autobusem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy