Linetech wygrał ponownie przetarg w Katowicach

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
14 grudnia 2017 10:48
2 komentarze
6 grudnia Linetech został wybrany jako firma MRO (Maintenance Repair and Operations) na długoterminowy wynajem hangarów w Procie Lotniczym Katowice – Pyrzowice. Jak poprzednio, firma zajmie się naprawą i obsługą techniczną samolotów.
Reklama

- W ciągu pięciu lat lotnisko w Katowicach urosło z portu regionalnego do jednego z największych, międzynarodowych portów lotniczych w Polsce. Teraz jest głównym hubem polskich czarterów oraz renomowaną bazą techniczną. Cieszymy się, że dzięki bliskiej współpracy możemy pochwalić się udziałem w budowaniu tego wizerunku. Port Pyrzowicki jest istotny dla naszego dalszego rozwoju, gdzie zamierzamy w najbliższym czasie dokonać kolejnych inwestycji zwiększających nasze możliwości przerobowe - mówi Piotr Kaczor, prezes zarządu Avia Prime.

Na przestrzeni ostatnich lat Linetech dokonał kilkuset ciężkich oraz lekkich przeglądów samolotów, w tym wielu skomplikowanych napraw, jak chociażby dokonanie pierwszej w Polsce instalacji wingletów w Boeingu 737NG, wymiany belek kilowych, licznych wymian poszycia samolotów i wiele innych.


- W najbliższym czasie czeka nas sporo inwestycji, jednak te najbliższe dotyczą certyfikacji na szeroki kadłub, zwiększenie zatrudnienia oraz szkolenia personelu technicznego. Inwestycje te wynikają z zawartych przez nas długoterminowych kontraktów z operatorami lotniczymi. W ostatnim czasie regularnie szkolimy ludzi na poszczególne typy samolotów w celu uzyskania przez mechaników właściwej licencji uprawniającej do serwisowania samolotów. Ruszyliśmy też z programem klas patronackich w technikach, dzięki czemu młodzież zacznie zdobywać niezbędne doświadczenie już na etapie szkoły średniej - dodaje Kaczor.

Grupa Avia Prime, którą tworzą Linetech i Adria Tehnika, jest jednym z 10 największych graczy na europejskim rynku MRO. Specjalizuje się w obsłudze technicznej najpopularniejszych samolotów pasażerskich świata, jak Boeing 737, Airbus A320, Bombardier CRJ oraz Embraer. Do portfolio dołączy już niedługo kolejnych kilka typów maszyn, w tym szerokokadłubowych. Grupa zatrudnia ponad 700 specjalistów.

Fot. Linetech
Reklama

Ostatnie komentarze

prawalotkamiketango 2018-11-12 22:27   
prawalotkamiketango - Profil prawalotkamiketango
Nie sądzę aby ta firma była gotowa na samoloty szerokokadłubowe.
gość_04fb1 2017-12-14 21:33   
gość_04fb1 - Profil gość_04fb1
Czyżby samoloty szerokokadłubowe miały w większej niż dotychczas liczbie operować do/z KTW? :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama