×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian odkupił sloty od Small Planet Airlines


Niskokosztowe linie Norwegian odkupiły wczoraj (13.12) od litewskiej linii Small Planet 28 slotów na lotnisku Londyn Gatwick.


Norwegian nie podjął jeszcze decyzji o ich wykorzystaniu w letniej siatce.

Londyn Gatwick leży u podstaw naszych globalnych ambicji związanych z rozwojem, dlatego też zabezpieczenie nowych slotów pozwoli nam zaoferować pasażerom więcej nowych tras czy dodatkowych lotów w przystępnych cenach. Wraz z uruchomieniem nowych połączeń do Buenos Aires, Chicago i Austin w 2018 roku, zdobycie dodatkowej przepustowości na londyńskim Gatwick to kolejny krok do przodu - powiedział Thomas Ramdahl, dyrektor generalny Norwegiana.


Norweski przewoźnik jest trzecią co do wielkości linią lotniczą na lotnisku w Gatwick. Przewozi 4,6 mln. pasażerów rocznie i zatrudnia ponad tysiąc pilotów i członków załóg. Oprócz krótkich tras z Gatwick, Norwegian wykonuje dalekodystansowe loty do amerykańskich miast oraz Singapuru. Na początku przyszłego roku wystartują także loty do Buenos Aires, Chicago i Austin.

Jest to druga ważna transakcja na tym lotnisku w ostatnich miesiącach, po tym, jak British Airways ogłosiło, że nabywa sloty na lotnisku Londyn Gatwick, które wcześniej były własnością brytyjskiego przewoźnika Monarch Airlines. 
Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie