Ważna zmiana w formularzach tax free

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 grudnia 2017 10:48
Tylko do końca miesiąca będą obowiązywały dotychczasowe formularze tax free, dlatego bardzo ważne jest by placówki handlowe wymieniły je na nowe. Stare formularze bez wprowadzonej niewielkiej zmiany, nie będą refundowane.
Reklama

Zmiana została wprowadzona w sekcji „Potwierdzenie eksportu”, co wynika z wprowadzenia nowej terminologii o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z dnia 27 lutego 2017r. poz. 363). Oznacza to, że 31 grudnia 2017r. jest ostatnim dniem, w którym będą obowiązywać formularze z obecnym wpisem: "funkcjonariusza celnego", a zastąpią je z nowym:"funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej”, przypomina operatorom sklepów Global Blue.


Zmiana ta, choć wydaje się niewielka, niesie za sobą poważne konsekwencje. Formularze wystawione po 31 grudnia 2017r. z zapisem "funkcjonariusza celnego”, nie będą refundowane, co oznacza że klienci sklepów nie otrzymają zwrotu podatku VAT. Ponieważ klienci programu tax free są obcokrajowcami, najprawdopodobniej nie są świadomi zmian, lub nie są w stanie zauważyć różnic w formularzach, dlatego bardzo ważne jest by to handlowcy dopilnowali zamiany starych formularzy na nowe.

Global Blue zaleca współpracującym z siecią placówkom handlowym, by te sprawdziły posiadane formularze i ewentualnie zniszczyły lub odesłały nieaktualne druki. W najwygodniejszej sytuacji są sklepy, które używają formularzy drukowanych spod aplikacji online - druki te zostały już zaktualizowane i są gotowe do pobrania. Jednocześnie Global Blue prosi sklepy, które nie posiadają aplikacji on-line, o niezwłoczne złożenie zamówienia na formularze w wersji papierowej drogą e-mailową.

fot. Global Blue

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama