Latem częściej z Krakowa do Helsinek

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
11 grudnia 2017 18:34
6 komentarzy
Finnair doda dwa cotygodniowe połączenia pomiędzy Krakowem a Helsinkami latem 2018. Dzięki dwóm dodatkowym rejsom przewoźnik obsłuży w sezonie letnim do 42 lotów tygodniowo między stolicą Finlandii a Warszawą, Gdańskiem i Krakowem.
Reklama
Przewoźnik będzie latał codziennie między Helsinkami a Krakowem od 18 czerwca do 8 sierpnia, o czym pisaliśmy już we wrześniu. Dwa dodatkowe połączenia wprowadzą drugie dzienne połączenie w czwartki i niedziele od 10 czerwca do 25 października.

- Dwa dodatkowe loty umożliwiają lepsze połączenie z Krakowa do wielu miejsc w Azji, a także do Chicago, Nowego Jorku i San Francisco. Rośnie zainteresowanie Polską wśród naszych azjatyckich klientów, a dwa dodatkowe rejsy dostarczą więcej możliwości podróżowania latem do tego popularnego w Polsce miasta - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.


Finnair w tym roku ogłosił także dodanie połączeń między Gdańskiem i Helsinkami, do dwóch dziennie i zwiększenie częstotliwości lotów w sezonie letnim 2018 r. do Warszawy. Drugie codzienne połączenie do Gdańska będzie obsługiwane w okresie od 24 kwietnia do 27 października. Do Warszawy Finnair wykona trzy loty w dni powszednie i dwa w soboty i niedziele między 26 marca a 26 października.

Połączenia w sezonie letnim zostaną również dodane na trasach z Helsinek do Lizbony, Barcelony, Budapesztu i Genewy. Finnair będzie kontynuował loty sezonowe do Astany, z dwoma tygodniowymi rejsami w okresie lipiec - sierpień.


Fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec29c 2017-12-16 21:29   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@eFJot

1) Finnair nie będzie blokował hubu Ryana w KRK i WRO, a LOT prawdopodobnie tak i to ze wszelkich sił, na "granicy" prawa również.
2) Finnair nie blokuje wejścia Turkisha do Krakowa, a LOT tak.
3) Finnair nie zablokuje rozbudowy Balic, a LOT może. Jak na razie ma być spec ustawa o CPL, a budowę pasa w Balicach mogą zablokować protesty.
4) LOT doprowadził do podwyżki opłaty terminalowej dla Krakowa 840,08 i obniżki dla Okęcia 477,28. W ten sposób Kraków utrzymuje kurioza typu Radom czy Zielona Góra, a Okęcie nie. Kraków wspiera mające sens lotniska regionalne w Rzeszowie, Szczecinie, czy Lublinie, a Okęcie (baza LOT-u) nie.
5) podatnicy z Krakowa też zrzucali się na 500 mln dla LOT-u.
6) zagraniczna linia chcąca latać do Krakowa musiałaby również wejść do Warszawy i wykończyć LOT. My nie chcemy końca LOT-u. Po prostu dostrzegamy zoologiczną niechęć kierownictwa LOT do Krakowa.
7) LOT w sezonie letnim przetłacza przez jeden hub równowartość kilku Dreamlinerów tygodniowo na trasach Chicago - waw - Kraków i Nowy Jork - waw - Kraków: latając bezpośrednio, by zaoszczędził.
8) nikt nie domaga się bezpośrednich lotów z Krakowa do Tokio, czy Los Angeles.

O bezmyślnym ataku LOT-u na Wizza (23:30 na Okęciu) czy Ryana (blokada rozbudowy Modlina) możesz przeczytać na innych wątkach. Bezmyślnym, bo chłopaczki w krótkich spodenkach wystartowali do rządzących regionem CEE (Wizz) czy wiceliderem Europy (Ryan) startować nie powinni. Problem polega na tym, że zapłacić za to będą musieli polscy podatnicy.
eFJot 2017-12-16 18:02   
eFJot - Profil eFJot
Bezpośrednie loty z Krakowa za ocean, to wymóg skierowany jedynie do LOTu. W przypadku Finnaira lub innych, konieczność przesiadki już nie przeszkadza :-)
gość_addde 2017-12-11 23:21   
gość_addde - Profil gość_addde
myslalem ze do NY bezposrednie loty
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy