100 tys. pasażerów odprawionych w Szymanach

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
11 grudnia 2017 11:43
1 komentarz
Na lotnisku Olsztyn Szymany został odprawiony 100 tys. pasażer. Lotnisko zrealizowało tym samy tegoroczny cel narzucony przez Unie Europejską.
Reklama

Jubileuszowy pasażer odleciał prywatnym rejsem do Clermont Ferrand we Francji, gdzie znajduje się główna siedziba koncernu Michelin, który w Olsztynie posiada swoją fabrykę. Władzę portu chwalą się, że przedstawiciele francuskiej firmy bardzo chętnie korzystają z lotniska w Szymanach i często podróżują na wspomnianej trasie.

Limity które musi osiągnąć lotnisko w Szymanach zostały ustalone podczas planowania budowy portu i są związane z finansowaniem jej przez Unię Europejską. W pierwszym roku funkcjonowania lotnisko musiało obsłużyć 30 tys. pasażerów, przez terminal przewinęło się jednak 17 tysięcy pasażerów więcej. W tym roku celem było 100 tysięcy, które udało się zrealizować na początku grudnia.

W 2018 roku Szymany mogą zanotować kolejny wzrost liczby pasażerów. Od marca do Lwowa zacznie latać LOT, a sezonowo Small Planet poleci do Burgas. Obecnie z lotniska Olsztyn-Mazury swoje operacje wykonuje Wizz Air i Ryanair. Obaj przewoźnicy latają do Londynu.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_f92ad 2017-12-11 11:53   
gość_f92ad - Profil gość_f92ad
gratulacje, oby lotnisko rozwijało się tak dalej, przydały by się loty do Wrocławia, Katowic i Krakowa w sezonie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama