×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100 tys. pasażerów odprawionych w Szymanach


Na lotnisku Olsztyn Szymany został odprawiony 100 tys. pasażer. Lotnisko zrealizowało tym samy tegoroczny cel narzucony przez Unie Europejską.


Jubileuszowy pasażer odleciał prywatnym rejsem do Clermont Ferrand we Francji, gdzie znajduje się główna siedziba koncernu Michelin, który w Olsztynie posiada swoją fabrykę. Władzę portu chwalą się, że przedstawiciele francuskiej firmy bardzo chętnie korzystają z lotniska w Szymanach i często podróżują na wspomnianej trasie.

Limity które musi osiągnąć lotnisko w Szymanach zostały ustalone podczas planowania budowy portu i są związane z finansowaniem jej przez Unię Europejską. W pierwszym roku funkcjonowania lotnisko musiało obsłużyć 30 tys. pasażerów, przez terminal przewinęło się jednak 17 tysięcy pasażerów więcej. W tym roku celem było 100 tysięcy, które udało się zrealizować na początku grudnia. 

W 2018 roku Szymany mogą zanotować kolejny wzrost liczby pasażerów. Od marca do Lwowa zacznie latać LOT, a sezonowo Small Planet poleci do Burgas. Obecnie z lotniska Olsztyn-Mazury swoje operacje wykonuje Wizz Air i Ryanair. Obaj przewoźnicy latają do Londynu.gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie