Nowy system naliczania mil w Miles&More

11 grudnia 2017 11:48
4 komentarze
Od 12 marca 2018 r. zmienia się sposób naliczania mil premiowych w programie Miles&More. W nowym systemie punkty będą przyznawane w zależności od ceny uiszczonej za bilet.
Reklama
Zamiast dotychczasowych stałych stawek dla rejsów krajowych i europejskich oraz wynikających z przebytego dystansu w przypadku lotów długodystansowych w nowym systemie punkty będą przyznawane w zależności od ceny uiszczonej za bilet.

Za każde 1 euro wydane na bilet pasażerowie otrzymają 4 mile premiowe, zaś posiadacze statusów Frequent Traveller, Senator i HON w programie Miles&More - 6 mil premiowych za loty wykonywane przez Lufthansę, Swiss, Austrian Airlines, United Airlines, Air Canada, LOT, Adria Airways, Croatia Airlines i Air Dolomiti oraz 5 mil premiowych za rejsy obsługiwane przez Brussels Airlines, Eurowings i inne linie partnerskie programu. Podwyższony przelicznik jest ekwiwalentem dotychczasowych bonusów statusowych.



Podstawą do przeliczania mil będzie cena uiszczona za bilet obejmująca taryfę oraz dopłaty stosowane przez daną linię lotniczą (w szczególności tzw. opłatę paliwową oznaczoną na ogół symbolem YQ). Mile nie będą naliczane od podatków i opłat lotniskowych, które są zawarte w cenie każdego biletu. W razie opłacenia przelotu w innej walucie niż euro stosowna kwota zostanie przeliczona na euro według kursu OANDA z chwili rezerwacji.

Zmiana sposobu naliczania mil dotyczy na razie wyłącznie rejsów, które będą realizowane na biletach wystawionych przez przewoźników z grupy Lufthansa począwszy od 12 marca 2018 r. Decydujący będzie zatem numer biletu - do naliczania mil premiowych według nowych zasad będą kwalifikowały się bilety zaczynające się od numerów 220 (Lufthansa), 724 (Swiss), 257 (Austrian Airlines), 082 (Brussels Airlines) oraz bilety Eurowings. Podróże zarezerwowane do 12 marca 2018 r. będą premiowane na obecnie obowiązujących zasadach, nawet jeśli przelot odbędzie się już po upływie tej daty.


W przypadku biletów wystawionych przez inne linie z sojuszu Star Alliance, w tym LOT, mile premiowe będą naliczane według dotychczasowego systemu, nawet jeśli dany rejs będzie wykonywany samolotem Lufthansy lub innych przewoźników z grupy.

Nie ulegnie również zmianie system przyznawania mil statusowych (kwalifikujących do uzyskania i odnowienia statusów). Będą one dopisywane do konta uczestnika programu na obecnych zasadach.

Zmiana systemu naliczania mil w programie Miles&More wpisuje się w coraz wyraźniejszą tendencję do uzależniania stopnia lojalności klientów linii lotniczych i przyznawanych im na tej podstawie mil od ilości wydanych pieniędzy na przeloty, a nie odpowiednio częstego korzystania z usług danej linii. Podobną modyfikację zasad swojego programu ogłosiła niedawno grupa Air France-KLM. Od kilku lat takie zasady obowiązują również u przewoźników amerykańskich.


W przypadku Miles&More nowe zasady kalkulacji mil niekoniecznie jednak muszą być niekorzystne dla pasażerów. Obowiązujące dotąd stałe stawki milowe zwłaszcza za loty europejskie od paru lat były śmiesznie niskie. Przykładowo za kosztujący 350 euro bilet z Polski do Europy z przesiadką we Frankfurcie lub Monachium członkowie programu otrzymują najczęściej zaledwie 500 mil premiowych (lub 625 mil gdy posiadają wyższy status). W nowym systemie będą mogli dostać za te same przeloty ok. 1200 mil, a klienci statusowi nawet 1800 mil (zakładając w cenie biletu standardowe podatki i opłaty lotniskowe w wysokości 50 euro). Oczywiście konkretny bilans korzyści lub strat wynikających ze zmian wprowadzonych w Miles&More będzie ściśle uzależniony od tego, gdzie najczęściej i na jakich biletach (w jakich klasach rezerwacyjnych) dana osoba podróżuje.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_de922 2019-02-20 13:57   
gość_de922 - Profil gość_de922
Proszę o kontakt w sprawie naliczenia zaległych mil,ponieważ mam z tym problem,aby samemu to zrobić.
gość_2b9d0 2017-12-16 12:33   
gość_2b9d0 - Profil gość_2b9d0
Powinni dostosować nazewnictwo statusów teraz. Zamiast frequent traveller, raczej frequent payer, a program zmienić nazwę, z programu dla czesto latających na program dla drogo latających pasażerów....
z drugiej strony faktem jest, ze prawie wszystkie programy lojalnościowe - hotelowe, sklepowe czy typu payback tez opierają się na ilości wydanych pieniędzy.
salesmenpolska 2017-12-11 16:58   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Zawsze mozna latac Ryanair lub Wizz jak komus sie lepiej kalkuluje
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy