×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemieccy piloci odmawiają lotów do Afganistanu


Między styczniem a wrześniem tego roku z powodu sprzeciwu niemieckich pilotów wstrzymano już 222 loty z deportowanymi z Niemiec Afgańczykami.

Niemieckie media informują, że w 85 przypadkach odmowy dotyczyły pilotów Lufthansy i jej spółki zależnej - Eurowings. 

Najwięcej, 143 loty z deportowanymi migrantami odwołano na lotnisku we Frankfurcie, największym i najważniejszym hubie w Niemczech. Około 40 maszyn nie wystartowało z lotniska w Dusseldorfie, gdzie deportacjom rutynowo towarzyszą protesty organizacji walczących o prawa człowieka.

Piloci swoje odmowy tłumaczą względami bezpieczeństwa na pokładzie samolotu.

- Decyzja o odmowie zabrania na pokład pasażera jest ostatecznie podejmowana przez pilota. Jeśli istnieje zagrożenie bezpieczeństwa lotu, pilot musi odmówić przewozu takiego pasażera. Przed startem funkcjonariusze policji opuszczają samolot i nie towarzyszą odsyłanym migrantom do kraju podczas lotu, stąd o względy bezpieczeństwa trzeba zadbać jeszcze przed startem - powiedział Michael Lamberty, rzecznik Lufthansy. 

Niektórzy piloci anonimowo wypowiadali się w niemieckich mediach na temat także moralnych wątpliwości, jakie mają w związku z przewożeniem rodzin w niepewną i potencjalnie niebezpieczną sytuację, panującą w kraju ich pochodzenia. 

Ani Lufthansa, ani władze odpowiedzialne za przeprowadzanie deportacji nie wypowiedziały się w kwestii ewentualnych konsekwencji odmowy przewozu niektórych pasażerów.


Fot. pixabay.com
gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie