Singapore Airlines i Air New Zealand zacieśniają współpracę

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 grudnia 2017 11:46
Singapore Airlines i Air New Zealand ogłosiły uruchomienie od 28 października 2018 roku trzeciego codziennego lotu pomiędzy Singapurem a Auckland.
Reklama

Przewoźnicy zwiększą przepustowość na tej trasie o 40 procent, dodając ponad 165 tys. miejsc rocznie pomiędzy tymi dwoma miastami. Dodatkowy rejs, wraz ze zmianą obecnych rozkładów lotów, skróci czas połączeń i poprawi możliwość połączeń poprzez hub w Singapurze.

Nowy rejs będzie odbywać się codziennie w szczycie sezonu zimowego (28 października 2018 r. - 30 marca 2019 r.) oraz pięć razy w tygodniu w sezonie letnim (31 marca 2019 r. - 26 października 2019 r.). W szczytowych miesiącach linie lotnicze będą wspólnie obsługiwać 35 rejsów powrotnych tygodniowo między Singapurem i Nową Zelandią, w tym loty do Christchurch i Wellington


W ramach umowy joint venture, która weszła w życie w styczniu 2015 r., każda z linii będzie nadal obsługiwać jeden rejs powrotny każdego na trasie Singapore-Auckland, z trzecim rejsem obsługiwanym przez Singapore Airlines w sezonie zimowym i przez Air New Zealand podczas sezonu letniego.

- Nasz sojusz z Air New Zealand przyniósł już korzyści klientom dzięki większej przepustowości, większej możliwości wyboru, ulepszonym połączeniom i większej liczbie miejsc docelowych dzięki połączeniom codeshare. Jesteśmy dumni z trzech kierunków w Nowej Zelandii - Auckland, Christchurch i Wellington. Nowy lot do Auckland zwiększy wygodę naszych klientów i zaakcentuje nasze zaangażowanie na rynku Nowej Zelandii - powiedział Tan Kai Ping, starszy wiceprezes ds. marketingu w Singapore Airlines.

Linie Singapore Airlines operować będą, w zależności od sezonu, airbusem A380s lub boeingiem 777-300ERs. Air New Zealand zaś boeingiem787-9 w nowej konfiguracji, oferując więcej miejsc premium economy i business premier niż obecna flota 787-9.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama